Czym jest akcja „Bądź aniołem dla zwierząt”? Od autorki słów kilka.

Bądź  Aniołem dla Zwierząt – to akcja o  szerokim pojęciu i właśnie taka ma być. Dla każdego może to oznaczać coś innego  i każdy na swoje sposoby może być Aniołem, pomagać zwierzakom, dać coś od siebie.

O tej akcji pisaliśmy już wcześniej (przeczytaj)  Pomysł zrodził się z projektu o podobnym znaczeniu zorganizowanego przez PETA. To także akcja o bardzo szerokim znaczeniu, bo bycie Aniołem to nic innego jak bezinteresowna pomoc. Autorką projektu jest  Juls Jay,  od wielu lat związana ze światem mody, manager projektantów, pracowała także przy Berlin Fashion Week, Mercedes Bens Lviv Fashion Week, współpracuje ponadto  z Amsterdam University of Applied Science, gdzie wspiera młodych projektantów podczas ewentów modowych w Amsterdamie już czwarty rok z rzędu. Obecnie  przymierza się rozszerzyć projekt na Kopenhagę.

  • Projekt ma dla mnie szczególne znaczenie, gdyż oprócz pracy sama pomagam zwierzętom. Prowadzę  dom tymczasowy i kiedy mogę, przygarniam psiaki na „tymczas”. Ze względu na specyfikę pracy i niekiedy wyjazdy biorę jednego psiaka, aby zapewnić mu dogodną opiekę, aż znajdą nowy stały dom. Moja rodzina zaszczepiła mnie miłością do zwierząt. Od lat zawsze były u nas psy, koty, ptaszki. Mój tata sam przygarną trzy bezdomne psy, które pewnego razu pojawiły się u niego i już zostały. Teraz opiekuję się dodatkowo jego koniem i psami. Ponadto miesięcznie wspieram WWF.

O projekcie „Bądź Aniołem dla Zwierząt” mówi:

  • Chciałam, aby do projektu przyłączyło się grono fajnych ludzi, ale nie spodziewałam sie, że do akcji przyłączą się takie osobistości.  Na przykład Małgosia Horyń-Olszewska to aktorka filmowa i telewizyjna. Od pewnego czasu również modelka wybiegowa 40+, z którą poznałyśmy się przez projekt modowy.

Głównym fotografem została Mickey Wyrozebski, która fotografuje w Stanach oraz w Polsce. Prawdziwa kobieta dynamit, o wielkim sercu i głowie pełnej inspirujących pomysłów. Drugim fotografem podczas sesji była Ela Nowicka – właścicielka 14 letniej kotki. Kobieta o wielu zawodach: fotograf, podróżniczka, akustyk architektoniczny oraz sędzia na zawodach balonowych. Makijaż wykonała Ewa Tusińska. Z zawodu jest również kostiumografem filmowym oraz makijażystą, która czynnie działa przy wielu projektach fotograficznych. Stylistki to Magdalena Sekrecka i Gosia Skorupa, właścicielki MS Fashion&Costume.

  • Chyba nie muszę Wam mówić z kim współpracują, bo naprawdę nie wiem, czy starczyłoby mi miejsca – śmieje się Juls Jay, ale wymienia kilka: – Te najbardziej znane to Personal shopping m.in dla Kylie Minogue. Współpraca stylizacyjna m.in. z Osi Ugonoh. Stała praca dla brytyjskich magazynów mody, t.j. VOGUE UK, DAZED, AnOther, VICE – sesje okładkowe m. in. z Madonną, Giselle Bündchen, Cara Delevingne, Kendall Jenner.

Oprócz stylizacji, bieliznę uszyła na sesję zdjęciową Krystyna Staniórska z Pracowni Krawieckiej Kristin, na co dzień pracująca z gwiazdami i projektantami, a Skrzydełka dostarczyła marka JulietteK.

  • W naszej akcji największymi gwiazdami były oczywiście pieski, z Fundacji Azylu pod Psim Aniołem w Warszawie. Do akcji przyłączyła się również Klinika Zdrowia i Urody Esthetique w Warszawie, która ugościła nas z sześcioma pieskami na cały dzień zdjęciowy – mówi Juls Jay i dodaje: – Mam nadzieję że nasza akcja wniesie coś do ludzkich serc, a zdjęcia zainspirują. Chcę pokazać, że nie trzeba wiele, aby pomóc. 

Zdjęcia są dostępne są między innymi na  Instagramie Pomysłodawczyni:  http://www.instagram.com/juls.jay  na który zapraszamy.