Międzynarodowy Dzień Psa. Horyń-Olszewska w nowej kampanii.

Dziś, tj. 1 lipca,  przypada Światowy Dzień Psa. Dlaczego dzisiaj…?

  • Ta data nie jest przypadkowa. 1 lipca ma symbolizować początek wakacji, a przecież właśnie w tym okresie czworonogi są nagminnie porzucane lub zostawiane w schroniskach – mówi kołobrzeżanka Małgorzata Horyń-Olszewska, która kilka dni temu wzięła udział w ogólnopolskiej sesji zdjęciowej dla kampanii świadomości społecznej „Bądź Aniołem dla zwierząt”.

Głównym celem obchodów Dnia Psa  jest oddanie hołdu najlepszemu przyjacielowi człowieka oraz promowanie akcji mających na celu pomoc psom bezdomnym i potrzebującym. Minęło kilkanaście tysięcy lat od  czasu udomowienia czworonogów, dlatego trudno byłoby im przetrwać bez pomocy człowieka. Niestety, bardzo często to właśnie człowiek stanowi dla nich największe zagrożenie, traktując je, jako tymczasową maskotkę.

  • Dlatego we wrześniu rusza ogólnopolska akcja „Bądź Aniołem dla Zwierząt”, w której miałam przyjemność wziąć udział w charakterze modelki wraz z Juls Jay – międzynarodową blogerką. Kampania ma na celu niesienie pomocy psom, a przede wszystkim namawianie na ich adopcję ze schroniska – dodaje Horyń-Olszewska.

W całym kraju działa wiele organizacji na rzecz psów, dla których każdy dzień w roku jest ciężką walką o lepszy los wszystkich kundelków.

  • W kampanii, w której wzięłam udział, w role czworonożnych modeli wcieliły się cudowne pieski z najbardziej popularnego schroniska w Warszawie, z Fundacji Azylu pod psim Aniołem, która ratuje zwierzęta z wypadków, leczy bezdomne psy, szuka rodzin zastępczych, znajduje im nowe, kochające domy – mówi Kołobrzeżanka – Nie musimy czcić psów, jak starożytni Egipcjanie. Wystarczy zadbać o to, by na co dzień miały powody do merdania ogonem. Psy mają doskonały węch, dlatego z łatwością wyczują, czy są kochane.

O tym, że psy to najwierniejsi i najbardziej oddani przyjaciele, wszyscy wiedzą od dawna. Dlatego o spokój i komfort czworonogów dbajmy każdego dnia, a nie tylko 1 lipca!

Fot. Elżbieta Nowicka / Ave Migratoria

1 thought on “Międzynarodowy Dzień Psa. Horyń-Olszewska w nowej kampanii.

Komentowanie zamknięte