Rejsy Świnoujście- Bornholm POLFERRIES

Zarząd Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. informuje, że prom Cracovia już w najbliższą sobotę, 30 czerwca, wyruszy w pierwszy rejs  na duńską wyspę Bornholm. Cracovia będzie pływała ze Świnoujścia do portu w Rønne, w każdą sobotę do 25.08.2018r. włącznie. Podróż promem w jedną stronę będzie trwała 5 godzin.

Świnoujście – Rønne                              Rønne – Świnoujście

10.00 >>> 15.00                                     18.00 >>> 23.00

            Zdecydowaliśmy się na ponowne uruchomienie  linii w sezonie letnim, ze względu na ogromne zainteresowanie tym kierunkiem wśród polskich turystów  powiedział Piotr Redmerski, Prezes Zarządu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

Ostatnie rejsy na tą duńską wyspę promem Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. odbywały się w roku 2010. Do Rønne pływał wówczas prom Pomerania, który na stałe był eksploatowany na linii Świnoujście – Kopenhaga. 14 kwietnia br. odbył się  rejs techniczny promu Cracovia na Bornholm, podczas którego wykonano  próbne dopasowanie urządzeń technicznych jednostki do nabrzeża w Rønne. Do dyspozycji gości na promie znajdują się:  Restauracja pod Żaglami, Driver’s Club, Kawiarnia pod Żaglami umiejscowiona w części dziobowej,bardzo klimatyczny Bar Corsario, sklep oraz kącik dziecięcy. Dla młodszych pasażerów na pokładzie promu zostały zorganizowane animacje, gry i zabawy, które będą prowadzone przez animatora.

Rejsy ze Świnoujścia na Bornholm są świetną alternatywną, zarówno na jednodniową wycieczkę, jak i na tygodniowy wyjazd. Decydując się na wypoczynek w domkach i zakupując pobyt na wyspie poprzez Morskie Biura Podróży Polferries, bilet na prom jest tańszy o 35%. Bornholm to także świetna propozycja na wycieczki rowerowe, zaś rower na pokład promu Cracovia, można zabrać bezpłatnie. M/f Cracovia może jednorazowo przewieźć 650 pasażerów, 64 samochody osobowe oraz ok. 124 samochody ciężarowe.

Niewątpliwą ciekawostką promu jest kolorowa grafika na dziobie, przedstawiająca wieloryba. Graffiti o powierzchni blisko 1000 m2, nawiązuje do witraży Stanisława Wyspiańskiego, który żył i tworzył w Krakowie. Do jego stworzenia zużyto 275 litrów farby w 8 kolorach.