Energa Kotwica finalizuje kolejne kontrakty

Na kolejny sezon z Kotwicą pozostają: Łukasz Bodych, Daniel Grujić oraz Szymon Ryżek.

Dla Łukasza i Daniela będzie to trzeci sezon w barwach Czarodziejów z Wydm, natomiast dla Szymona drugi. Są to bardzo ważni zawodnicy kołobrzeskiego zespołu, a potwierdza to zestawienie rozegranych meczów do tych, w których owe mecze rozpoczynali w „pierwszej piątce”. Łącznie ci trzej zawodnicy rozpoczynali mecze poprzedniego sezonu naszej drużyny w ponad 90% przypadków.

Łukasz Bodych podczas 2 sezonów spędzonych w Kołobrzegu (62 mecze) zdobywał średnio 11,69 pkt./mecz, 7,61 zbiórki/mecz, 1,66 asysty/mecz, 1,02 przechwytu/mecz, 0,68 bloku/mecz. Starszy z braci Bodychów to jeden z najlepszych zbierających ligi ostatnich dwóch sezonów. Mimo kilku ofert z innych klubów Łukasz postanowił kontynuować karierę w Kołobrzegu.

Daniel Grujić podczas 2 sezonów spędzonych w Kołobrzegu (55 meczów) zdobywał średnio 8,79 pkt./mecz, 4,58 zbiórki/mecz, 1,26 asysty/mecz, 0,85 przechwytu/mecz, 0,40 bloku/mecz. Końcówka poprzedniego sezonu dla Daniela była bardzo udana, zdobywał on średnio ponad 10 punktów na mecz pomagając drużynie w walce o utrzymanie.

Szymon Ryżek podczas jedynego sezonu w Kołobrzegu (36 meczów) zdobywał średnio 7,50 pkt./mecz, 2,50 zbiórki/mecz, 1,00 asysty/mecz, 0,70 przechwytu/mecz. Dla Szymona poprzedni sezon był niewątpliwie najlepszym sezonem w I lidze. Jak pokazują statystyki nasz rzucający z każdym sezonem coraz lepiej radzi sobie na zapleczu Energa Basket Ligi. Z ciekawością czekamy na kolejny sezon w wykonaniu naszego zawodnika.

Aktualnie negocjowane są kontrakty z wychowankami. Sponsorem tytularnym Kotwicy jest grupa Energa S.A.

Fot. Karol Skiba