Ekobieg, parada rowerowa i beach soccer – rusza Festyn Ekologiczny

Festyn Ekologiczny już na stałe wpisał się do kalendarzy mieszkańców Kołobrzegu oraz miłośników tego miasta. Podobnie jak w zeszłym roku, spotykamy się w czerwcu – i to już niebawem, gdyż od środy Festyn rusza z ogromnymi atrakcjami przy okazji V Bałtyckiego Forum Ekologicznego. 

Już w środę w godzinach popołudniowych – czyli od godz. 17 – zapraszamy wszystkich biegaczy i sympatyków na EkoBieg, którego dystans wynosi 5 km. Udział bezpłatny.

Ekobieg to wspaniała inicjatywa, która ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz integrację środowiska biegaczy, tych już zaawansowanych, jak i tych rozpoczynających swą przygodę z bieganiem. Wszystkich zapraszamy na wspólną, ekobiegową wycieczkę!

W czwartek, 21 czerwca, w godzinach 11:30 – 13:00 zapraszamy na V Kołobrzeską Paradę Rowerową. Paradę rowerową poprowadzą Agnieszka Rylik oraz Prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek. Udział w paradzie bezpłatny, a organizatorzy zapewniają bogaty program imprez towarzyszących dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkową kamizelkę odblaskową.

Natomiast czwartkowe popołudnie  to atrakcja dla miłośników beach soccera. Reprezentacja kołobrzeskiej Fundacji „Zwyczajnie żyć” rozegra mecz piłki nożnej plażowej przeciwko hotelarzom z grupy Zdrojowa Invest&Hotels. Mecz całkowicie promujący aktywny tryb życia i sposób na dobrą zabawę podczas wypoczynku na plaży. Mecz rozpocznie się już o godz. 18.00. 

W ciągu dwóch dni Festynu będzie działał „szafing”. Jeśli masz w szafie coś, czego nie nosisz, nie lubisz lub nie potrzebujesz – przynieś do nas. Podczas Szafingu będzie można je wymienić za darmo. Akcja dotyczy ubrań i dodatków, a także ubranek i zabawek dla dzieci, torebek, dodatków, książek itp. Podczas akcji możesz wesprzeć akcję zbiórki rowerów, rolek i deskorolek organizowanych wspólnie z Lokalną Organizacją Turystyczną Regionu Kołobrzeg.

Zapraszamy! Dołącz do wydarzenia na Facebook i bądź na bieżąco!

https://www.facebook.com/events/195867714537155/