Schetyna, Lubnauer, Hok i samorządowcy przedstawiają kandydatów

W ramach konwencji inicjującej Koalicję Obywatelską na Pomorzu Zachodnim odbyło się spotkanie liderów partyjnych największych ugrupowań w kraju z samorządowcami. Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer, Marek Hok  i samorządowcy spotkali się z dziennikarzami w kołobrzeskim porcie jachtowym.

Zasadniczo celem konwencji jest zaprezentowanie priorytetów programowych oraz wspólnych kandydatów na prezydentów i burmistrzów wybranych zachodniopomorskich miast. Kandydatką Koalicji Obywatelskie na prezydenta miasta Kołobrzeg jest Anna Mieczkowska, co dzisiaj zostało bardzo mocno podkreślone przez wszystkie ugrupowania tworzące Koalicję Obywatelską.

  • Byliśmy w Szczecinie, będziemy w Koszalinie, ale Kołobrzeg łączy te części województwa, jest ważnym miastem dla Koalicji Obywatelskiej – mówił Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. – Byliśmy na cmentarzu u Sebastiana, jesteśmy jemu to winni, troski, opieki i nadzwyczajnej staranności wobec tego miasta i regionu. Kołobrzeg to Perła Zachodniego – podsumował.

Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca .Nowoczesnej podkreśliła morski klimat miasta:

  • Kołobrzeg to miasto żeglarskie, my teraz szykujemy załogę na wybory. Jestem pewna, że Anna Mieczkowska będzie dobrą kandydatką, będzie mogła liczyć na wsparcie obecnego prezydenta. Kołobrzeg  świetnie się rozwija, a teraz potrzebuje nowej ręki, ręki prezydentki miasta. Być może ta damska ręka pokieruje ten okręt, jakim jest Kołobrzeg,  do nowego portu. Nowe pomysły są zawsze ważne, by miejscowość się rozwijała

Obecny prezydent Janusz Gromek zapewnił Annę Mieczkowską o swoim poparciu i jednocześnie zdecydowanie podkreślił, że to jego ostatnia kadencja:

  • Przewodniczący mówił, że Kołobrzeg jest perłą, ale to perła pereł wszystkich. Kilkaset wydanych milionów na różne inwestycje tworzą miasto ponadregionalne. Trzy kadencje, obiecałem rodzinie, że to będzie moja ostatnia, dwanaście lat pracy na rzecz tylko regionu i województwa – nie zmarnowałem ich, nie zmarnowałem szansy na rozwój tego miasta. Anna Mieczkowska była moim zastępcą, dobrze się spełniała w tej roli. Będę przy tobie, będę cię obserwował, ale i krytykował, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Sama kandydatka Anna Mieczkowska mówi o tym, że jest jej takie wsparcie potrzebne:

  • Dlatego też zaprosiłam do współpracy wszystkich, którzy chcieliby z nami współpracować. Razem stworzyliśmy porozumienie, któremu przyświeca idea, by Kołobrzeg nadal był perła i jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Po tylu latach ciężkiej pracy prezydenta teraz ten akcent można przesunąć na dziedzinę bardziej społeczną, w której pracowałam już kilka lat i teraz więcej uwagi można poświęcić ludziom młodym, seniorom.  Pracujemy w gronie doświadczonych samorządowców, a ja z tego doświadczenia czerpię ogromną korzyść. Kiedy nadejdzie pora, przedstawimy program, który będzie naszym programem. To jest szansa na to, by odpowiadał potrzebom wszystkich.

Podczas tego spotkania oficjalnie przedstawiono Agnieszkę Trafas, która w imieniu Nowoczesnej Kołobrzeg będzie ze Stowarzyszeniem “Kołobrzescy Razem” popierać kandydaturę  Anny Mieczkowskiej na prezydenta miasta Kołobrzeg:

  • Współpracę nawiązałyśmy kilka miesięcy temu, choć nie było to uzewnętrznione. Deklaruję w imieniu Nowoczesnej Kołobrzeg poparcie Ani Mieczkowskiej na prezydentkę miasta Kołobrzeg. Ze względu na doświadczenie zawodowe Anna jest najlepszą kandydatką, świetnie się sprawdzi na tym stanowisku. Właśnie dlatego, że jest kobietą, ma kobiecą wrażliwość na tematy społeczne. Będzie świetnie walczyła o tematy społeczne – podkreśliła A. Trafas.

Żaneta Czerwińska