Turniej w Akrobatyce  Sportowej i Fitness

W ubiegłą sobotę 19 maja na hali sportowej w Szczecinku odbył się Międzywojewódzki Turniej w Akrobatyce  Sportowej i Fitness.

W zmaganiach wzięło udział ponad 100 zawodników z sześciu klubów: ALKS Borne Sulinowo, Inowrocławski Klub Sportowy, UKS „Kociewie” Starogard Gdański, SS CRC Leszno, AKS „Darzbór” Szczecinek oraz nasza AKADEMIA AKROBATYKI LaPassion z Kołobrzegu.

Akrobaci rywalizowali w XIII blokach i byli oceniali przez dziewięciu sędziów.

Na najlepszych zawodników czekały medale i nagrody niespodzianki.

  • Jechałyśmy solidnie przygotowane – mówią trenerki Magdalena Kozak i Marta Kuchna. –  Jednak zawsze może pojawić się stres i punkty zostaną odjęte z powodu np. nieudanego elementu. Jednakże, nasze akrobatki są dziewczynkami startowymi i pokazały że adrenalina działa dla nich na plus.

W dwójkach dziewcząt w klasie III złoty medal zdobyły Zofia Hok i Lena Bednarska( 38,10 pkt.), a srebro wywalczyły klubowe koleżanki Kornela Głuszkowska i Kinga Kubiak( 36,59 pkt.). W trójkach dziewcząt w klasie III równie pięknie zaćwiczyły, zdobywając pierwszą pozycję medalową w składzie Joanna Sudnikowicz, Sara Kozub i Magdalena Piotrowska. Srebro otrzymały w układzie „różowe pantery” : Patrycja Kaszuba, Paulina Kiełbasa i Zuzanna Szymanowicz.

  • Wielogodzinne przygotowania na treningach przyniosły wspaniały efekt – mówią trenerki. – Zwykle trenujemy trzy razy w tygodniu, lecz przed zawodami przychodzimy cały tydzień na salę.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.