Dzien Godności i Mecz Charytatywny – nie może was zabraknąć!

Fundacja Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Autyzmem i Inną Niepełnosprawnością „Zwyczajnie żyć” zaprasza już niedługo – bo w piątek, 25 maja – na pierwsze tego typu wydarzenie, jakim są I Regionalne Obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną i wpisujący się w ten dzień IV Charytatywny Mecz Piłki Nożnej, w tym roku pod nazwą „Media i Przyjaciele vs Kołobrzeżanie”.

W meczu tym grało z nami już wiele wspaniałych osób, m.in: Rafał Mroczek, Przemysław Cypryański, Robert Moskwa, Tomasz Jachimek, Piotr Reiss, Agnieszka Rylik, Andrzej Twarowski, Rafał Różycki – w tym roku po raz pierwszy będziemy gościć podczas meczu Marcina Zająca – m.in. byłego reprezentanta  Polski, i również Agnieszkę Rylik, Piotra Reissa i Rafała Różyckiego. Mecz komentować będzie znany i lubiany dziennikarz Sławomir Pankowski, zaś licytację poprowadzą i ze specjalnym programem po meczu wystąpią artyści ze Stand-up Polska: Dariusz Gadowski i Piotr Szumowski. 

Zanim jednak rozpocznie się mecz, od godz. 16.00 na Stadionie Miejskim w Kołobrzegu swoje prace zaprezentują podopieczni zarówno Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego „Okruszek”, a także Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego. Będzie można nabyć arcydzieła wykonane przez wychowanków, a będzie naprawdę na co popatrzeć i co kupić! Wszystkie środki uzyskane ze sprzedaży trafią na potrzeby zarówno SOSW „Okruszek”, jak i PSONI. Warto przyjść i wesprzeć  te jednostki, bo przyda się naszym niepełnosprawnym każdy grosz!

Jednocześnie na płycie stadionu zaprezentują się wychowankowie jednostek, które opiekują się i kształcą osoby niepełnosprawne. W programie artystycznym zobaczymy wychowanków Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Słoneczny Domek”, Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 6, a także Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Kołobrzegu. Po występach artystycznych swoje mecze rozegra Akademia Piłkarska Kotwica- warto popatrzeć, jak rośnie nam przyszła kadra narodowa! Do udziału w tych rozgrywkach zaproszone sa również osoby niepelnosprawne, jeśli tylko czują się na siłach.

Swoje oferty pomocy osobom niepełnosprawnym przedstawią poradnie działające w regionie kołobrzeskim: Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, Szkoły i Placówki Terapeutyczne „Jaś i Małgosia”, Niepubliczna Poradnia „Równe Szanse”, Kołobrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Autyzmem i Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Kołobrzegu. Nasze służby przygotowały specjalne pokazy, w których zobaczymy wóz policyjny, wóz strażacki, pokaz ratownictwa, a także zobaczymy motocyklistów w akcji.

Przyjdź, zobacz, wesprzyj. Warto pomagać.

Zadanie finansowane ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych przekazanych za pośrednictwem Województwa Zachodniopomorskiego.