SLD z inicjatywą tablicy upamiętniającej

Jak już informowaliśmy, w poniedziałkowe przedpołudnie kołobrzescy działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej wraz z przedstawicielką OPZZ Danutą Hipp złożyli w Biurze Rady Miasta projekt ponadpodziałowej inicjatywy, jaką miałoby być wmurowanie i ustawienie tablicy pamiątkowej wraz z informacją dotyczącą Międzynarodowego Dnia Święta Pracy. 

  • Projekt ma związek z upamiętnieniem kołobrzeżan, którzy pracowali i pracują na rzecz  Kołobrzegu, w dawnych latach nad jego podniesieniem z ruin i odbudową, dziś nad powiększaniem jego świetności i atrakcyjności. Inicjatyw ma na celu podkreślenie etosu ludzi pracy i upamiętnienie Międzynarodowego Dnia Święta Pracy, przypadającego na dzień 1 Maja – mówił Jacek Kuś.

W Kołobrzegu 1 Maja jest obchodzony od 1946 roku. Odsłonięcie tablicy mogłoby mieć miejsce już w przyszłym roku. Inicjatorzy wskazują na fakt, że przez dziesiątki lat mieszkańcy i turyści gromadzili się na uroczystych pochodach i spotkaniach, które z jednej strony miały charakter ideologiczny, jednak nawiązywały do słusznej, legalnej i do dziś istniejącej idei związanej z upamiętnieniem ludzi pracy – tych pracujących fizycznie, czy też umysłowo. Dzień Święta Pracy ma na celu podkreślenie wagi i szacunku dla tych osób, które podnoszą wartość swoich zakładów pracy, regionów w których żyją, ale także przypomina o godności pracowników i ich prawach.

Inicjatorzy zapraszają wszystkie środowiska, bez względu na preferencje polityczne.

Jacek Kuś, szef powiatowych struktur SLD, w imieniu obecnych złożył życzenia wszystkim kołobrzeżanom z okazji jutrzejszego święta.