SLD składa projekt tablicy ludzi pracy

Już w najbliższy poniedziałek kołobrzeski Sojusz Lewicy Demokratycznej złoży projekt utworzenia w Kołobrzegu tablicy poświęconej wszystkim ludziom pracy. Taki pomysł zrodził się z faktu, że od wielu lat, podczas Międzynarodowego Święta Pracy, członkowie SLD nie mają “swojego” miejsca, w którym gromadziliby się podczas tego szczególnego dnia.

  • Pod tym projektem może się podpisać każdy kołobrzeżanin: to ma być miejsce upamiętniające każdego człowieka pracy – mówią działacze kołobrzeskiego Sojuszu.

Tablica ma być ufundowana ze środków własnych, składek członkowskich środowisk lewicowych, a także ze środków od darczyńców. Szczegóły podczas briefingu prasowego, który się odbędzie w poniedziałek, po złożeniu projektu.

 

4 thoughts on “SLD składa projekt tablicy ludzi pracy

  1. No nie wiem…Mam mieszane odczucia,no bo taki pomnik wszystkich kołobrzeżan ?.

    1. Z jednej strony Panie Marku jest to jakiś pomysł – onegdaj przecież były pochody pierwszomajowe. Teraz – święto pozostało, a miejsca, by je obchodzić – właściwie u nas nie ma. Byleby to nie była od razu cała trybuna 😉

  2. Bo widzi Pani ,to jest jakieś działanie na pozyskanie przychylności pewnej grupy wyborców. Sam do tej grupy należę. Ale … Od kilku lat wydzieram japę na kołobrzeskich portalach w jednym temacie. Chodzi mianowicie o tablicę pamiątkową na dzisiejszym budynku “Sienkiewicza” przy ul. 1 Maja. Może Pani wie ( a może nie)był tam wcześniej zespół szkół budowlanych. Jestem absolwentem kołobrzeskiej budowlanki ,pisałem tam też maturę w technikum wieczorowym.Wcześniej szkoła ta mieściła się w barakach przy ul. Kamiennej. Uczyli się tam ludzie z całej Polski.Budowlanka “wypuściła” na rynek tysiące absolwentów. I żeby śladu po nich /nas nie zostało. A kto wybudował Kołobrzeg?Tylko skromna tablica , czy to dużo ? Nawet prosiłem Radnego Ireneusza Zarzyckiego ( sorry Irku ) aby cos zrobił w tej sprawie ,ale echo.

    1. Zapytam w tej sprawie, Panie Marku. Pamiętam, że to był Zespół Szkół Budowlanych, jak najbardziej (choć przybyłam tu do jako “desant” prasowy dopiero w 1993 roku) i nie jestem absolwentem tej szkoły, ale jeśli mnie pamięć nie myli, na przykład Jacek Kuś jest. Zapytamy, moim zdaniem warto jak najbardziej. Pozdrawiam 🙂 Ż. Cz.

Komentowanie zamknięte