SLD walczy o region. Znamy oficjalnie kandydatów do Sejmiku.

W miniony weekend w Szczecinie obradowała Konwencja Wojewódzka SLD, podczas której zaprezentowano kandydatów do Sejmiku oraz przedstawiono program dla województwa. Gościem konwencji był wiceprzewodniczący SLD Tomasz Trela, który podkreślał, że rosnące sondaże SLD to m.in. zasługa osób pracujących na szczeblach samorządowych.

Prezentacja kandydatów do Sejmiku Województwa nie była zaskoczeniem. W okręgu obejmującym Szczecin i Police numerem jeden będzie Dariusz Wieczorek, a z drugiego miejsca startować będzie była senator prof. Czesława Christowa. W Kołobrzegu numerem jeden jest dobrze znany polityk Stanisław Wziątek. W pozostałych okręgach lewica postawiła na: Jerzego Kotlęgę – Koszalin, Beatę Radziszewską – Stargard i urzędniczkę ze Świnoujścia Dorotę Turlejską.

Przewodniczący Zachodniopomorskiego SLD Dariusz Wieczorek w wystąpieniu podkreślił, że najwyższy czas skończyć z rządami koalicji PO-PSL w województwie:

– Samorząd musi być uczciwy, mamy już dosyć afer i kłótni, które przysparza PO i PSL. Dlatego do wyborów idziemy wraz z koalicjantami pod szyldem SLD-Lewica Razem. Nasze listy są otwarte na przedstawicieli związków zawodowych, w tym pielęgniarki i nauczycielki, na środowiska mundurowe oraz społeczne. Stawiamy zarówno na osoby bardzo doświadczone, jak byli parlamentarzyści, ale i otwieramy się na nowe twarze. Każdy, komu bliski jest nasz program może do nas dołączyć –

zachęcał D. Wieczorek.

Podczas konwencji zaprezentowano także program, który ma być mocnym punktem kampanii SLD. W programie są postulaty dotyczące m.in. zapewnienia mieszkańcom komfortu życia codziennego, opieki zdrowotnej, dorych warunków edukacji, nauki i rozwoju zawodowego. SLD chce wdrożyć ekuteczny program finansowania in vitro, a także stworzyć odpowiednie warunki edukacji dla młodych poprzez wsparcie dla darmowych akademików czy wprowadzenie bezpłatnych przejazdów na połaczenia PKP w regionie. SLD chce poprawy jakości usług w szpitalach wojewódzkich, utworzenia oddziałów geriatrycznych, konsolidacji przemysłu stoczniowego wokół Stoczni Gryfia, rozwój regionalnych uzdrowisk i walki ze smogiem. Oryginalnym postulatem jest wprowadzenie darmowych przejazdów kolejami regionalnymi także dla emerytów i rencistów.
Konwencję wsparła silna delegacja z Kołobrzegu, wśród których była również Sandra Kielnik – Kałużna, która zamierza startować do Sejmiku Wojewódzkiego w nadchodzących wyborach.

To bardzo dobry program – powiedziała po konwencji. – Mnie szczególnie bardzo podoba się dofinansowanie in vitro.Coraz więcej młodych ludzi z różnych powodów ma problem z zajściem w ciąże i dla niektórych jest to jedyna możliwość urodzenia dzieci. Nie każdego jednak stać na taki zabieg i dlaczego z tego powodu mamy odbierać takiej osobie prawo do spełnienia najważniejszego marzenia w życiu? Pracuję z rodzicami, którzy mają dzieci z in vitro i te dzieci niczym się nie różnią od innych

  • podkreśla.

Teraz do wyborców! – podsumował Tomasz Trela.

Żaneta Czerwińska 

(Fot.SK-K)