Amfetamina w rękawiczce i jazda bez uprawnień

Dwóch mężczyzn kierujących bez uprawnień oraz dwoje pasażerów jednego z kontrolowanych pojazdów zatrzymali w województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej ze Świnoujścia i Kołobrzegu. W rękawiczce ukrytej pod maską samochodu znajdowała się amfetamina.

W Świnoujściu strażnicy graniczni 6 kwietnia zatrzymali do kontroli drogowej skodę. Kierujący nią 44-letni  mieszkaniec woj. zachodniopomorskiego nie miał prawa jazdy. Funkcjonariusze ustalili, że w marcu 2017 roku Sąd Rejonowy w Stargardzie wydał wobec tego mężczyzny prawomocny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi do 2020 roku. Kierowca został zatrzymany i osadzony. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut złamania sądowego zakazu. 44-latek dobrowolnie poddał się karze zaproponowanej przez prokuratora w wysokości 5 tys. zł grzywny i dwuletniego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, po czym został zwolniony.
Strażnicy graniczni z Kołobrzegu 7 kwietnia zatrzymali w mieście do kontroli drogowej volkswagena. Autem kierował 40-latek, mieszkaniec woj. zachodniopomorskiego. Towarzyszyło mu dwoje podróżnych: 26-letnia kobieta i 29-latek. Kierowca nie posiadał prawa jazdy. W bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców funkcjonariusze ustalili, że decyzją Starosty Kołobrzeskiego, wydaną w lutym tego roku, dokument został mężczyźnie zatrzymany, a uprawnienia do kierowania cofnięte.

Podczas oględzin pojazdu funkcjonariusze z pomocą psa służbowego znaleźli pod maską gumową rękawiczkę z proszkiem. Tester wskazał, że badana substancja jest amfetaminą. Zabezpieczono blisko 74 gramy o czarnorynkowej wartości prawie 3 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali całą trójkę. Trwają czynności procesowe z ich udziałem.

(tg) Morski Oddział Straży Granicznej