Klub Pioniera chce ufundować tablicę

Stowarzyszenie Klub Pioniera oraz Miasta Kołobrzeg jest inicjatorem umieszczenia tablicy w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, tzw. małego pierwszego kościoła nad rzeką Parsętą, w którym na modlitwę i wsparcie duchowe mogli liczyć pierwsi polscy mieszkańcy Kołobrzegu.

  • Tablica to symboliczna spłata długu wobec tych, którzy po II Wojnie Światowej wybrali Kołobrzeg na przystań swego życia. Podnosząc go z ruin i zgliszczy, nie szczędzili sił, poświęcenia i trudu. Zbudowali polski Kołobrzeg. Żyjąc w pięknym mieście, rozbudowując go i dbając o jak najlepszą jego przyszłość, winniśmy jednocześnie pamiętać, jak wiele im zawdzięczamy. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe realizacji tak ważnej inicjatywy – informują organizatorzy akcji.

Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia Klub Pioniera Miasta Kołobrzeg:

Bank PKO SA. Kołobrzeg
26 1240 65081111 0000 5413 5437
z dopiskiem “Tablica do Kościoła

Można też dokonywać wpłat gotówkowych w siedzibie Stowarzyszenia w ratuszu, pok. 6 w poniedziałki i piątki od godz. 10:00 do 13:00.

6 thoughts on “Klub Pioniera chce ufundować tablicę

  1. Jestem za ,wpłacę”cegiełkę”.W 1945-46 przyjechało Ich siedmioro/ ośmioro rodzeństwa ( moje ciotki ,stryjowie ) wraz ze swoimi żonami/mężami.Później część z nich wyjechała -Słupsk, Jelenia Góra, Orzysz.Ci co zostali są teraz przy św. Wojciecha .Trochę ten kościół, jako miejsce dla tablicy ,mnie nie zachęca.Ale jak sobie pomyślę że to był kościół mego ojca , to jednak wątpliwości znikają.

      1. Ale… Proszę sprawdzić tekst na tablicy.Czy jest poprawny ? Bo moim zdaniem ,nie.

      1. Rzeczywiście, pełna zgoda. Żeby nie było kontrowersji, może lepiej byłoby oddzielić Pionierów od księży. Wiele osób chciałoby wesprzeć w ten sposób Pionierów, a niekoniecznie S. Felicjanki czy księży

Komentowanie zamknięte