Bałtycki Najazd Gwiazd w Koszalinie

To już druga edycja regionalnego konkursu  pod hasłem „Bałtycki Najazd Gwiazd”, która odbyła się w minioną sobotę 24.03.2018r. w Koszalinie w Teatrze Muza. Na zaproszenie zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 34 z Koszalina, przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Kołobrzegu zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne w piosence zespołu Europe „The Final Countdown”. Dzieci z całego regionu zaprezentowały inscenizacje do znanych i lubianych utworów muzycznych, tych współczesnych a także hitów z lat 60-90. Na scenie zobaczyć można było m.in. Sarsę, Christine Aguilera, Cher oraz wiele innych światowych i polskich gwiazd.

Konkurs organizowany jest po to aby dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania aby mogły pokazać swoje talenty. W konkursie wzięło udział 15 przedszkoli z naszego regionu. II edycja „Bałtyckiego Najazdu Gwiazd” odbyła się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraja, Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Prezydenta Miasta Koszalin, OMEP oraz Polskie Stowarzyszenie Dalton.

Na konkursie nie mogło zabraknąć Prezes Polskiego Stowarzyszenia Dalton Katarzyny Dryjas oraz Anny Wróbel – Prezes Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP, które przygotowywały, szkoliły  kadrę pedagogiczną.

Możemy uchylić rąbka tajemnicy, że Przedszkole Miejskie nr 2 w Kołobrzegu im Wandy Chotomskiej jest w trakcie certyfikacji i w miesiącu czerwcu stanie się pierwszą w mieście oraz powiecie kołobrzeskim placówką realizującą założenia koncepcji Planu Daltońskiego, mówiąc prościej Placówką daltońską.