2018: Mecenas Stępień nowym komisarzem? Możliwe!

Zgodnie z nowym kodeksem wyborczym, do końca marca mają również być wybrani nowi komisarze wyborczy. Wszystko wskazuje na to, że miejsce obecnego Marka Mazura jego miejsce może zająć kołobrzeski adwokat Edward Stępień. Mecenas zdał doskonale wszystkie egzaminy, otrzymał również wymaganą przepisami rekomendację Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Spośród 800 prawników ubiegających się o ten urząd, mecenas Edward Stępień był w pierwszej dziesiątce, zaś spośród najbliższych rywali uzyskał 25 punktów, podczas gdy pozostali otrzymali 18 i 15. Oficjalne wyniki nie są jeszcze znane, najczęściej Państwowa Komisja Wyborcza spotyka się w poniedziałek, możliwe jest więc, że już na początku tygodnia podane zostaną oficjalne wyniki.

  • Jeśli zostanę wybrany, będzie to mój pierwszy obowiązek, by podać wynik wyboru do publicznej wiadomości – mówi nam mecenas Stępień.

Adwokat Edward Stępień jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Koszalinie. Edward Stępień odbył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego w latach 1974-1979. Były to studia dzienne, w systemie indywidualnym, z rozszerzonym zakresem prawa karnego pod kierunkiem naukowym prof. Mariana Cieślaka. Po zakończeniu studiów odbył aplikację prokuratorską w Prokuraturze Rejonowej w Płocku, a następnie pracował w Prokuraturach w Płocku, Sierpcu i Kołobrzegu na stanowiskach prokuratorskich.
W 1986 r. został wpisany na listę radców prawnych, a jednocześnie na listę adwokatów. Jako radca prawny zajmował się obsługą podmiotów gospodarczych oraz był nadzorcą sądowym i syndykiem masy upadłości.
Od 1994 r. wykonuje wyłącznie zawód adwokata w indywidualnej kancelarii adwokackiej.

Czekamy na oficjalne wyniki, które – jak zaznaczyliśmy – muszą być podane najpóźniej do końca marca.