Senior Morawiecki postuluje do syna premiera: 10 procent mieszkań dla niepełnosprawnych

Kornel Morawiecki, lider parlamentarnego koła „Wolni i Solidarni” złożył dziś, tj. 19 lutego, postulat do premiera Mateusza Morawieckiego dotyczący mieszkań dla osób niepełnosprawnych. Konkretnie senior Morawiecki postuluje, aby 10 procent mieszkań z programu „Mieszkanie Plus” było przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Jak podaje portal niepelnosprawni.pl, dla Kornela Morawieckiego wstydem jest, że niepełnosprawni po 2 roku życia nie mają pomocy od państwa w uzyskaniu mieszkania.

  • W Polsce 10 proc. społeczeństwa to osoby niepełnosprawne. Zagwarantowanie tym osobom mieszkań w ramach programu „Mieszkanie plus” ułatwi ich integrację z resztą społeczeństwa i będzie wyrazem społecznej solidarności – powiedział Kornel Morawiecki.

Kołobrzeg na razie realizuje budowę mieszkań komunalnych. Po zakończeniu budowy przy ulicy Rybackiej, następne tego typu mieszkania mają powstać na Witkowicach. W Polsce program „Mieszkanie Plus” ruszył w wielu miastach – najmniej miejscowości, w których realizowany jest program mieszkań na wynajem, jest w województwie warmińsko – mazurskim oraz w pasie od Szczecina do Trójmiasta. Najbliżej Kołobrzegu program będzie realizowany w Szczecinie, Świdwinie, Świnoujściu, Wałczu i Złocieńcu.

Więcej na: http://mieszkanieplus.com/miasta-w-programie-mieszkanie-plus/

oraz:

http://niepelnosprawni.pl/ledge/x/642738

fot. mieszkanieplus.com

Mieszkanie Plus Miasta