Posłowie, senatorowie PO zgodnie przeciw ekshumacji

Wczoraj oficjalnie poinformowano o terminie ekshumacji posła Sebastiana Karpiniuka na kołobrzeskim cmentarzu (przeczytaj) Przeciwko zakłócaniu jego spokoju, a także z apelem, by uszanowano ostatnią wolę jego ojca, występują przyjaciele, posłowie i senatorowie,  którym S. Karpiniuk był bardzo bliski. Senatorowie umieścili symboliczną tablicę z jego wizerunkiem. Jednak dla rządzącego Prawa i Sprawiedliwości to nie była tablica upamiętniająca, a nawołująca do uszanowania ostatniej woli ojca zmarłego posła i wstrzymania ekshumacji i to prawdopodobnie było powodem, dla którego ją wkrótce usunięto.

Wzburzeni politycy poinformowali o tym fakcie społeczeństwo:

Andrzej Grzegrzółka z Centrum Informacyjnego Sejmu wyjaśnia, że:

  • Tablica została umieszczona bez zgody zarządzającego i nadzorującego teren i budynki na Wiejskiej. Pewne jest też, że Kancelaria Sejmu nie jest adresatem przygotowanych haseł. Całość składa się na decyzję Kancelarii o przeniesieniu tablicy.

Zarówno poseł Bartosz Arłukowicz, jak i pozostali zapewniają, że dojdą do tego, kto wydał bezpośrednie polecenie usunięcia tej tablicy. Jak zwykle użytkownicy Twittera podzielili się  opiniami:

https://twitter.com/KPolitycznie/status/964213281165578241

 

W Kołobrzegu – mieście rodzinnym S. Karpiniuka – utworzono grupę na portalu społecznościowym, w której ponad 2 tysiące członków zdecydowanie sprzeciwia się ekshumacji. Ta zaś, przypomnijmy, już w najbliższy poniedziałek.

Żaneta Czerwińska 

źródło cytatów: Twitter