Komiksy mają wzięcie! Możesz wesprzeć jeden z nich.

Komiksy wcale nie zaginęły, ani nie pochodzą z innej epoki. To nadal bardzo istotny element spędzania wolnego czasu. Mogą być również elementem edukacji. Teraz jest możliwość wsparcia produkcji autorskiej serii Wojciecha Cichonia i Artura Grzendy.

Wojtek “Cichy” Cichoń – rysownik, grafik, twórca takich komiksów jak: “Brama Czasu”, “Kmieć Grzegorz”, “Skarb Krzywoustego”; zaś współautor Artur Grzenda  jest autorem tekstów, opowiadań, scenarzystą, współtwórcą takich komiksów jak: “Kmieć Grzegorz”, “Skarb Krzywoustego”. Od wielu lat para tworzy komiksy na zamówienie różnych podmiotów. Teraz mają marzenie, którym jest  wydanie autorskiej serii “Pułkownik Domino”.

  • Jest to cykl zabawnych i niezwykłych przygód dwójki bohaterów – pułkownika Domino i wachmistrza Pietruchy. Akcję osadziliśmy w barwnych realiach Rzeczypospolitej XVII wieku. Zabieramy czytelnika na Dzikie Pola, do kresowych miast i chutorów, pomiędzy tatarów, husarzy, zbójców, kozaków i innych malowniczych postaci z epoki. Jesteśmy zafascynowani tą epoką, wręcz wymarzoną do tworzenia historii z gatunku płaszcza i szpady. Przedstawiamy ją jednak z lekkim przymrużeniem oka. Nie ukrywamy, że w dużym stopniu do stworzenia tego komiksu zainspirowały nas tak kultowe serie jak “Lucky Luke”, “Asterix” i “Binio Bill” – mówią autorzy o swoim projekcie.

Autorzy zapewniają, że dołożyli wszelkich starań, aby ich historie były wciągające i zabawne. Zadbali o to, by rysunki oddawały koloryt tych czasów, różnorodność postaci, strojów i scenerii. Mają nadzieję, że wydanie tego komiksu pozwoli na kontynuację całej serii.

Warto dodać, że autorzy nie mają dużo czasu, dlatego zdecydowali się na założenie zbiórki. Projekt zostanie zrealizowany, jeżeli do dnia 16.02.2018 otrzyma przynajmniej 15 000 zł wsparcia. Jeśli ktoś chce wesprzeć ten projekt, a warto – zachęcamy do wizyty na stronie zbiórki. Można otrzymać fajne prezenty!

https://wspieram.to/pulkownikdomino

Istnieją projekty, którym nie wolno pozwolić zaginąć zwłaszcza, jeśli są kreatywne, pobudzają wyobraźnię i wywołują uśmiech. Nie pozwólmy, by ten projekt nie przeszedł!

Przedstawiamy jeden ze szkiców:

komiks

Poniżej przedstawiamy kilka wspaniałych kresek jako próbkę możliwości i umiejętności Wojciecha Cichonia.

komiks2

komiks3

Zachęcamy do wspierania!

fot. archiwum Wojciecha Cichonia/Twitter