Kiedy nowy wojewoda?

Już w najbliższych dniach, a wszystko wskazuje, że być może nawet jutro, poznamy nowego wojewodę zachodniopomorskiego. Przypomnijmy, że dotychczas pełniący tę funkcję Krzysztof Kozłowski został powołany do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przez szefa resortu Joachima Brudzińskiego i objął funkcję wiceministra.

Nieoficjalnie wśród działaczy PiS mówi się o mecenasie Zbigniewie  Boguckim – prawniku, który m.in.  reprezentował rodziny ofiar i poszkodowanych po wypadku drogowym w Kamieniu Pomorskim z dnia 1 stycznia 201 roku, kiedy to mężczyzna wjechał samochodem w grupę osób. Przypomnijmy, że wtedy zginęło sześć osób, dwoje dzieci zostało ciężko rannych, zaś sprawca został skazany na 15 lat więzienia za umyślne spowodowanie katastrofy w ruchu drogowym. Zbigniew Bogucki w 2015 roku startował do  Sejmu ze szczecińskiej listy Prawa i Sprawiedliwości.

Nie da się ukryć, że zachodniopomorska lista „ławki rezerwowej” PiS jest coraz krótsza. Padają dodatkowo nazwiska radnych ze Szczecina, jak chociażby Marek Duklanowski, którego kandydaturę już rozważano w 2015 roku czy kilku innych, jednak kto ostatecznie obejmie to stanowisko, dowiemy się wkrótce, a być może nawet jutro.   (tacz)

fot. UW Szczecin