Koniki Kołobrzeskie 2002

Rok później – w 2002 – przyznawaliśmy nagrody za miniony rok 2001, formuła uległa małej modyfikacji. Przedstawiając poszczególnych kandydatów braliśmy pod uwagę w szczególności nie tylko osiągnięcia danego kandydata, ale przede wszystkim fakt, jak te osiągnięcia lub sukcesy przyczyniły się do rozwoju Kołobrzegu, jego szeroko pojętej promocji, pod uwagę braliśmy również fakt  aktywności w bardziej społecznym zakresie.   W piątek, 18 stycznia 2002 roku, podobnie jak po raz pierwszy w hali „Milenium”,  odbyło się noworoczne spotkanie prezydenta miasta, którego głównym punktem było rozdanie kołobrzeskich „koników” – nagrody przyznawanej przez dziennikarzy.

  • Wybór nagrodzonych osób był wyjątkowo trudny nie dlatego, że cierpieliśmy na deficyt kandydatów, przeciwnie, było ich bardzo dużo – powiedziała w imieniu kapituły Iwona Marciniak, do dziś dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”. – Chcieliśmy docenić nie tyle szczególne zaangażowanie w pracę zawodową, ile działalność wykraczającą daleko poza obowiązki służbowe.

Konika od prezydenta miasta otrzymała Ewa Duchowska z Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej  w Berlinie. Za szczególne zasługi kołobrzeskie koniki otrzymali: Marian Jagiełka– znany z działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, jednak szczególnie doceniony za mecenat nad kulturą i sportem w naszym mieście,  Kazimierz Ratajczyk  – za kronikarstwo fotograficzne naszego miasta, Basia Biela – za skuteczne „blokowanie” ulicy Mariackiej podczas kwest pieniężnych  i wspieranie akcji charytatywnych nie tylko podczas finałów WOŚP, Mirosław Orliński  – prezes Klubu Wędkarsko- Spinningowego „Salmo” za działalność na rzecz rzeki Parsęty oraz Daniel Pieńkowski – za wybitne osiągnięcia sportowe, w tym zdobycie trzykrotnego indywidualnego mistrza Europy i dwukrotnego drużynowego mistrza świata  w teakwondo ITF