Radna PO z nową pracą. Można? Można…

Radna miejska Platformy Obywatelskiej  Izabela Zielińska właśnie podejmuje nową pracę. Wygrała konkurs na pracownika w Centrum Usług Wspólnych.  O sprawie informuje dziś Gazeta Kołobrzeska. (przeczytaj)

Centrum Usług Wspólnych to jednostka zarządzająca miejskimi przedszkolami i szkołami. Jak wyjaśnia Jacek Woźniak, wiceprezydent miasta ds. społecznych, nie było w tym konkursie nic dziwnego:

  • Termin składania ofert trwał od 29 listopada do 11 grudnia. Jedna aplikacja została odrzucona, gdyż nie spełniała wymogów formalnych. Pozostałe dwie osoby zostały zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne. Wygrała Izabela Zielińska.

Wiceprezydent dodaje, że jeśli szkoła lub przedszkole, przyłączane do CUW “oddaje” również swojego pracownika do obsługi jednostki, nie ma potrzeby ogłaszania konkursu. Tu, jak twierdzi wiceprezydent, konkurs musiał zostać przeprowadzony i jeśli przy kolejnej wprowadzanej jednostce zaistnieje podobna sytuacja, konieczne będzie ponowne ogłoszenie konkursu.

 Komentarz: 

To, że nowy pracownik jest zarazem radną miejską, nie pozostaje w sprzeciwie z prawem. Radny może być “szeregowym” pracownikiem, nie może jedynie pełnić funkcji kierowniczych. To, że moralnie budzi to pewne wątpliwości co do zatrudnienia radnej, mieszkańców Kołobrzegu to raczej nie zdziwi.  Nie da się ukryć, że notowania PO z pewnością nie wzrosną, a zaufanie do tej partii raz kolejny w opinii społecznej zostanie nadszarpnięte. Mimo całej “legalności” konkursu.

Żaneta Czerwińska