„Bezpieczeństwo nie zdarza się przez przypadek” – minister Mariusz Błaszczak w Dygowie (foto, wideo)

W poniedziałek, 5 grudnia 2016 r.  minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak  złożył wizytę w podkołobrzeskim Dygowie, gdzie uczestniczył w otwarciu posterunku policji. W uroczystym otwarciu posterunku wzięli udział również podsekretarz stanu w MSWiA Sebastian Chwałek, zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, sekretarz stanu w KPRM Paweł Szefernaker oraz wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski. Ta wizyta odbyła się w ramach odtwarzanych posterunków.  Ten otwierany w Dygowie jest 29 w skali kraju, do końca roku planowane jest jeszcze 9.  

  • Policja ma służyć mieszkańcom, ten kontakt to jest rzecz podstawowa. Nasze działania są oparte na konsultacjach społecznych, tak więc zachęcamy wszystkich: samorządy, organizacje, do tego, by zadbać o własne bezpieczeństwo wspólnie z polską policją – mówił minister Mariusz Błaszczak.
  • To gmina, do której przyjeżdża wielu turystów, w sposób szczególny musimy zadbać o jej bezpieczeństwo. Cieszę się, że ten posterunek możemy w dniu dzisiejszym otworzyć. Stało się tak dzięki osobistej decyzji pana ministra Mariusza Błaszczaka – podkreślił wojewoda Krzysztof Kozłowski.
  • Nieprzypadkowo otwieramy dziś posterunek policji. Policja polska chce zapewnić bezpieczeństwo każdemu bez względu na to, gdzie mieszka. Otwieranie posterunków jest jednym z trzech filarów wspomagających filozofię działania dzisiejszej policji, policji bliżej obywatela i policji dla obywatela. Otrzymujecie kolejne narzędzie do dobrej pracy na rzecz bezpieczeństwa. Życzę wam wielu sukcesów w zapewnianiu bezpieczeństwa, bo przecież bezpieczeństwo nie zdarza się przez przypadek – powiedział nadinsp. Jan Lach.

Tekst i fot. Żaneta Czerwińska