Pamięć jest wieczna. Wspomnienie Sebastiana Karpiniuka

29 marca 2012 r., przed kolejną rocznicą katastrofy smoleńskiej, redakcja „Kulis Kołobrzeskich” zorganizowała spotkanie poświęcone pamięci i osobie posła ziemi kołobrzeskiej Sebastiana Karpiniuka. W pomoc przy organizacji tego spotkania zaangażował się również starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski, prezydent miasta Janusz Gromek, ponadto przyjaciele, znajomi i współpracownicy zmarłego. Obecny był również ojciec Sebastiana, Marek Karpiniuk.

Zaproszeni goście rozmawiali o swoich doświadczeniach z Sebastianem, o tym jak go poznali, jaką był osobą w ich oczach i jaką pozostał w pamięci. Nie obyło się bez wspomnienia charakterystycznego czarnego notesu, który Sebastian zawsze miał przy sobie. Wiele wspomnień mieli dziennikarze „Kulis”, którzy wspominali pracę i wywiady ze zmarłym posłem, a także wiele sytuacji i zdarzeń na gruncie prywatnym, jak choćby występ z piosenką Wilków „Baśka” .

O „swatach” opowiadał Jacek Woźniak, Sebastiana wspominali również jego nauczyciele. Nie zabrakło łez, nie tylko wzruszeń, ale i ze śmiechu, gdyż zmarły tragicznie poseł był człowiekiem o dobrym poczuciu humoru, o czym wszyscy przybyli doskonale pamiętali. Spotkanie zakończyła projekcja filmu o Sebastianie, w której mogliśmy oglądać posła w różnych sytuacjach, posłuchać wspomnień najbliższych pracowników i przyjaciół.

Wieczór ten  poprowadzili: Żaneta Czerwińska i Adam Wieczorek, zaś całość zakończył występ Henryka Czicha z zespołu UNIVERSE.

fot. Michał Świderski