Woźniak zdecyduje

Przed nami druga tura wyborów prezydenckich. Właściwa kampania na dobre rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Na razie nie wiadomo, czy Jacek Woźniak zachęci swoich wyborców do głosowania na jakiegokolwiek kandydata.

W drugiej turze wyborów o fotel prezydenta miasta spotkają się obecny prezydent miasta Janusz Gromek oraz były prezydent Henryk Bieńkowski. Wbrew wcześniejszym opiniom i pogłoskom, były prezydent nie wycofa się z drugiej tury, co mimo przewagi obecnego prezydenta gwarantuje wyrównany wyścig. Janusz Gromek w pierwszej turze uzyskał ponad 47% głosów poparcia. I choć przewaga obecnego prezydenta nie ulega wątpliwości, wynik drugiej tury zależeć będzie od wielu czynników. Jednym z nich będzie decyzja, czy Jacek Woźniak, kandydat SLD na prezydenta miasta, udzieli oficjalnego poparcia jednemu z kandydatów i zachęci swój elektorat do przekazania głosów.

  • Na dzień dzisiejszy nie wiem, jaka będzie decyzja. Moje osobiste sympatie nie mają tu nic do rzeczy – twierdzi Jacek Woźniak. Wiele celów jest osiągniętych, wiele jeszcze do zrobienia, ale w przyszłym tygodniu na spokojnie usiądziemy z kandydatami i przeprowadzimy rozmowy. Wtedy dopiero podejmę decyzję.

Prawdopodobnie, jeśli Jacek Woźniak udzieli oficjalnego wsparcia jednemu z kandydatów, podobnie może postąpić część jego elektoratu. Kolejnym czynnikiem, mogącym mieć wpływ na wynik wyborów, to frekwencja. W pierwszej turze ponad połowa uprawnionych do głosowania nie wzięła udziału w wyborach. Mimo to, obecny prezydent Janusz Gromek osiągnął wynik ponad 47% poparcia, co dało ponad dwudziestoprocentową przewagę nad kontrkandydatem. Kampania nabierze rozpędu już na początku tygodnia.

Żaneta Czerwińska, tygodnik „Kulisy Kołobrzeskie”, 25.11.2010r.