2010: Sukces Woźniaka

Znane są wyniki niedzielnych (21.11.2010) wyborów samorządowych. Wiadomo już, że o fotel prezydenta miasta walczyć w drugiej turze będą Janusz Gromek i Henryk Bieńkowski. Jednak niewątpliwą wygraną zarówno pod względem procentowego udziału w wyborach, jak i w wyborach do Rady Miasta jest Jacek Woźniak, zdobywając jedną z najwyższych ilości oddanych  głosów.

Na Jacka Woźniaka, jako kandydata na prezydenta miasta swój głos oddało 3589 osób, co stanowi 20,29% i jest to zdecydowanie brązowy medal w wyścigu o fotel prezydenta miasta, zdecydowanie dystansujący kandydata Prawa i Sprawiedliwości, Bernarda Mielcarka. Jacek Woźniak kandydował również do Rady Miasta. Według nieoficjalnych jeszcze wyników, swój głos na radnego Woźniaka oddało ponad 900 uprawnionych do głosowania – jest to liczba jedna z najwyższych.

  • Jestem zaszczycony i szczęśliwy, to ogromny sukces i zobowiązanie – podkreśla Jacek Woźniak. – Na Henryka Bieńkowskiego głosowały osoby, które są niezadowolone z rządów Janusza Gromka, natomiast na mnie swój głos oddały osoby, które chciały głosować na moją kandydaturę. Ilość zdobytych głosów na mnie jako kandydata do Rady Miasta świadczy o tym, że wyborcy chcą mnie widzieć w samorządzie. Będę lepszym radnym niż byłem do tej pory i apeluję do wyborców, by mnie pilnie obserwowali przez następne cztery lata.

Jacek Woźniak nie zamierza spocząć na laurach – wynik Sojuszu Lewicy Demokratycznej zarówno w mieście, jak i skali kraju świadczy o wzrastającym poparciu dla tej partii, co zdaniem Woźniaka motywuje do lepszej pracy i udziału w wyborach prezydenckich za cztery lata.

Żaneta Czerwińska, tygodnik “Kulisy Kołobrzeskie”, 22.11.2010r.