Konwencja wyborcza Platformy

W środę, 3 listopada, w Regionalnym Centrum kultury odbyła się konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej. Konwencja była podsumowaniem mijającej kadencji, przedstawiono ponadto założenia i plany na następne lata.

Podczas konwencji nie mogło zabraknąć prezentacji kandydatów do poszczególnych władz samorządowych. Do kołobrzeskiej Rady Miasta startują m.in. Janusz GromekLech PieczyńskiRyszard SzufelPiotr Lewandowski, natomiast wśród kandydatów do Rady Powiatu również nie zabrakło znanych osób, takich jak Roman Ciarka – obecny przewodniczący Rady Powiatu, Łukasz Czechowski – obecny radny miejski, Tomasz Tamborski – obecny starosta powiatu kołobrzeskiego czy Jerzy Kołakowski – obecny wicestarosta.

Konwencję rozpoczął Marek Hok, członek Zarządu  Województwa Zachodniopomorskiego.

  • Wbrew obawom znaleźliśmy się wśród województw, które pretendują do tak zwanej krajowej rezerwy wykonania, gdzie będzie ponad pięćset milionów euro do podziału– poinformował M. Hok. –  To zrobiliśmy wszyscy razem i za to chciałem serdecznie podziękować, bo przełożyło się to wszystko na to, co obserwujemy dookoła.

Stanisław Gawłowski, szef regionu zachodniopomorskiego, zwrócił uwagę na to, jak zmienia się Kołobrzeg podczas jego kolejnych wizyt w tym mieście:

  • Macie prawo być bardzo dumni z miejsca, w którym żyjecie, z tego, co zrobiło się ostatnio w tym mieście. Macie obowiązek o tym mówić.

Kandydat na prezydenta miasta Janusz Gromek dziękował swoim wyborcom:

  • Cztery lata temu dostałem kredyt zaufania. Od was. Od Sebastiana. Od członków Platformy Obywatelskiej, od mieszkańców Kołobrzegu. Jestem pewien, że ten kredyt spłacam, ale co ja bym zrobił sam, bez was? Mało, bo dla mnie liczy się drużyna, a tą drużyną jesteście wy.

Wzruszającym momentem konwencji była prezentacja fragmentu przemówienia zmarłego w katastrofie smoleńskiej posła Sebastiana Karpiniuka, w którym on sam wypowiadał się o inwestycjach w Kołobrzegu oraz o zadaniach, jakie w tym mieście Platforma wykonała. Wiele osób uznało ten moment za najbardziej wzruszający.

Marek Hok zachęcał członków partii do działania, angażowania się w wybory. Zwrócił uwagę na rozwój miasta i powiatu, wskazał na realizację rozpoczętych inwestycji:

  • Dziś nikt nie pamięta wielomilionowych długów, jakie miał kołobrzeski szpital, a przecież to było tak niedawno. Kiedy kupowaliśmy sprzęt za sto tysięcy złotych, było to wydarzeniem na skalę miasta. Dziś szpital jest w dobrej kondycji, a my realizujemy inwestycje za miliony złotych, i to jest ta normalność – mówił M. Hok.

Janusz Gromek, obecny prezydent zapewnił, że będzie gwarantem rozwoju miasta:

  • Tak było przez szesnaście lat, kiedy byłem dyrektorem szkoły, tak i dzisiaj jest, i takim chcę być na następne cztery lata –  zapewniał.

Konwencja była przeprowadzona w formie profesjonalnie przygotowanego show.  Styl zagrzewał do walki i dodawał motywacji do pracy dla wszystkich członków partii i jej zwolenników. Zdaniem wielu uczestników i obserwatorów konwencji, dla Platformy Obywatelskiej był to bardzo dobry początek pracowitej kampanii wyborczej.

Żaneta Czerwińska, tygodnik “Kulisy Kołobrzeskie” 7.11.2010r.