Druga tura – wszystko jasne

Tym razem wyniki głosowania w drugiej turze wyborów były znane bardzo szybko. Parę minut  po 21 znane było nazwisko  nowego prezydenta miasta Kołobrzegu- został nim Henryk Bieńkowski.  Swój sukces uczcił z członkami i sympatykami centroprawicy oraz „Samoobrony” w „Adabarze”.

Henryk Bieńkowski  otrzymał 7.025 głosów, a jego kontrkandydat, dotychczasowy prezydent miasta Zbigniew Błaszczuk – 5.355.  Swojej porażki Z. Błaszczuk nie chciał komentować „na gorąco” – podobnie jak po pierwszej turze zapowiedział, że oczekuje na oficjalne wyniki. Wieść o przegranej przyjął w niewielkim gronie swoich sympatyków, za zaciągniętymi roletami w siedzibie kołobrzeskiej SLD. Henryk Bieńkowski wie, że powrót na to stanowisko nie będzie łatwym zadaniem:

  • Mieszkańcy i wyborcy porównali sobie rządy Bieńkowskiego i SLD w tym mieście i dokonali wyboru. Teraz po pierwsze będę musiał zapoznać się z sytuacją finansową w mieście, zajrzeć do dokumentów, do których nie miałem dostępu przez cztery lata. Jak dotąd nie dyskutowaliśmy o obsadzie stanowisk, ale zmiany będą – zapowiedział na gorąco prezydent – elekt.

W Rymaniu dotychczasowego wójta Jerzego Stefanowicza  zastąpił prawicowy kandydat z ugrupowania „Przyszłość dla Gminy Rymań”, Tadeusz Wojtkiewicz. Uzyskał 888 głosów.

Prawica zwyciężyła również w Dygowie- tam wójtem został Marek Zawadzki, uzyskując 902 głosy. W Gościnie  bez zmian- wójtem nadal będzie Marian Sieradzki, który w drugiej turze otrzymał 1059 głosów.

art.wł.w tygodniku “Gazeta Kołobrzeska” 9.11.2002r.