PSL osobno

Mimo zawartego wstępnie porozumienia, Polskie Stronnictwo Ludowe nie wystartuje w wyborach samorządowych wspólnie z Sojuszem Lewicy Demokratycznej.

  • Porozumienie wstępne nie określało szczegółów, miały być one ustalane później, natomiast mówiło o wspólnej liście – powiedział Piotr Szczygielski, przewodniczący kołobrzeskiej Rady Powiatu. – Przyjęta została uchwała, w myśl której nie przewiduje się  możliwości startowania na innych listach. Jeżeli PSL tworzy Komitet Wyborczy w danym okręgu, nie ma możliwości, aby członkowie tego ugrupowania startowali na innych listach. 

Piotr Szczygielski wyjaśnił, że w tej chwili jest dopuszczana jedynie możliwość koalicji.

  • SLD nie było zainteresowane  koalicją PSL-SLD-UP. Wobec braku zainteresowania taką formą doszliśmy do porozumienia, że będzie lepiej, jeżeli PSL oraz SLD-UP wystartuje osobno. My wystartujemy więc samodzielnie, wystawimy swoje listy kandydatów, a do współpracy zaprosimy stowarzyszenia i ugrupowania, ale nie związane z partiami – zapewnił P. Szczygielski.

Wobec takiego stanowiska kołobrzeskiego PSL,  na listach wyborczych SLD zwolniły się miejsca, dotychczas przeznaczone dla tych koalicjantów.

art.wł.w tygodniku “Gazeta Kołobrzeska”  31.07.2002r.