Miller i „Ich Troje”

W pierwszą niedzielę września w Kołobrzegu odbył się największy na Pomorzu Zachodnim mityng przedwyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wyborcy spotkali się z przewodniczącym SLD Leszkiem Millerem, a wcześniej mogli posłuchać kilku utworów w wykonaniu grupy „Ich Troje”.

Głównym celem spotkania była konferencja programowa poświęcona polityce regionalnej województwa zachodniopomorskiego. W kołobrzeskiej hali Milenium spotkali się kandydaci do parlamentu z obydwóch okręgów wyborczych: koszalińskiego i szczecińskiego. Merytoryczną część konferencji zainicjowało wystąpienie posła Jacka Piechoty, który mówił o gospodarczych szansach naszego województwa.

  • Dla dzisiejszego rządu nasze województwo jest białą plamą i to się musi zmienić-  stwierdził poseł.

Obecny senator i kandydat do senatu Zbigniew Zychowicz mówił o polityce regionalnej, o walorach i projektach utworzenia drogi szybkiego ruchu – projektu, który musi wrócić do rządowego programu. Przewodniczący Leszek Miller w pięciu punktach przedstawił program, który przyszły rząd będzie realizował.

  • Dziś walczymy o to, by uzyskać ponad pięćdziesiąt procent w sejmie i senacie, aby mieć większość i bez rozszerzania koalicji, bez zbędnych kompromisów realizować nasz program- stwierdził przewodniczący.

Podczas swego wystąpienia mówił również o likwidacji senatu:  

  • Nasi kandydaci udają się do senatu z misją likwidacyjną – wyjaśnił podczas krótkiej konferencji prasowej.

Leszek Miller spotkał się jeszcze z wyborcami w innych miastach naszego województwa.

art.wł.w tygodniku “Gazeta Kołobrzeska”  3.09.2001r.