Demokraci na platformie

Ogólnokrajowa scena polityczna się zmienia z dnia na dzień. W środę wieczorem podano wiadomość, że Stowarzyszenie Młodych Demokratów – młodzieżowy organ Unii Wolności – zadecydowało o przejściu do „platformy” tworzonej między innymi przez Andrzeja Olechowskiego. Ta decyzja łączy się z tym, że kołobrzeskie koło Stowarzyszenia odłączy się od Unii Wolności.

Jeszcze w poniedziałek niewiele było wiadomo, co dalej, kto z członków Unii Wolności odejdzie do „platformy”, a kto zostanie. Środowa „odgórna” decyzja wyjaśniła przynajmniej jedno – młodzi demokraci pójdą za tym, na kogo głosowali w wyborach prezydenckich.

  • Ja nie ukrywam, że jestem jednym z niewielu członków kołobrzeskiej Unii Wolności, który wywodzi się z Kongresu Liberalno – Demokratycznego, niemniej nigdy nie miałem tendencji do burzenia struktur Unii- stwierdził Sebastian Karpiniuk. – Poza tym ja prowadziłem kampanię Andrzeja Olechowskiego w Kołobrzegu. Za dwa tygodnie do Kołobrzegu przyjedzie przewodniczący Młodych Demokratów i wtedy podejmiemy decyzję.  Jeśli trzeba będzie się rozstać z Unią, z bólem serca będę musiał to zrobić.  

Jak zapowiedzieliśmy, na decyzje pozostałych kołobrzeskich unitów, trzeba będzie poczekać.

art.wł.w tygodniku “Gazeta Kołobrzeska”  18.01.2001r.