Podcasty

Wraz z Muzeum Kołobrzeskim „Patria Colbergiensis” z każdego spotkania przygotowywane są materiały zarówno do poczytania – który zazwyczaj znaleźć można w zakładkach „historia”, tworzone są z nich materiały filmowe, które umieszczone są również na kanale YT portalu Niezależne Media, a dodatkowo tworzone są podcasty. Ich dystrybucja przeprowadzana jest na największych platformach podcastingowych: Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts, Spreaker, Deezer, Podcast Addict, Podchaser czy JioSaavn. Zapraszamy. 

 

Zagadki kaplicy templariuszy w Chwarszczanach. Historia, archeologia, odkrycia – dr Przemysław Kołosowski

https://www.spreaker.com/user/12737283/wywiad-ok-audio

 

 

  1. Olaf Popkiewicz o historii Bursztynowej Komnaty.

 

 

2. Ireneusz Piecyk: Historia ułanów Księstwa Warszawskiego

  1. Członkowie Stowarzyszenia Wyprawy Wrakowe: Peter Wytykowski, Mariusz Borowiak i Krzysztof Korszewski  o osiemnastowiecznym żaglowcu Diemermeer, którym dowodził kapitan z Kołobrzegu

  1. Członkowie Stowarzyszenia Wyprawy Wrakowe: Peter Wytykowski, Mariusz Borowiak i Krzysztof Korszewski o odnalezieniu wraku ORP Kujawiak.

  1. Członkowie Stowarzyszenia Wyprawy Wrakowe: Peter Wytykowski, Mariusz Borowiak i Krzysztof Korszewski o planach ekspedycji,  której głównym celem jest odnalezienie wraku ORP Orzeł.

Z dziejów kołobrzeskiego wolnomularstwa. Wykład Andrzeja Kuczkowskiego:

Kim są masoni? Wykład Wojciecha Mościbrodzkiego: