Archiwum prasowe

Zbiór artykułów prasowych, które były publikowane w lokalnej prasie na przełomie wieków. Dotyczą one rozwoju samorządu kołobrzeskiego. Jak wyglądała sytuacja na przełomie wieków? Kto był u władzy, o czym się mówiło, kto z kim i dlaczego – to już historia, z której czasem warto wyciągać wnioski.

W rozwijalnym menu:

Cytaty radnych – aktualizacja tego działu dokonywana jest na bieżąco. Czasem bywa śmiesznie, czasem żałośnie, ale zawsze prawdziwie.

Samorząd po pierwszej dekadzie – oczywiście po pierwszej dekadzie nowego wieku, czyli o czym się mówiło w roku 2010.  Jak się zmieniła scena polityczna? Czy w ogóle?

 Samorząd na przełomie wieków – u władzy w Kołobrzegu wówczas był Sojusz Lewicy Demokratycznej. Miastem rządził Zarząd Miasta. Kto był radnym? Jak Sebastian Karpiniuk zdobywał polityczne szczeble kariery?

Archiwalne wywiady, O tym się mówiło  – kiedy mija 20 lat od ostatniej rozmowy, często warto się przyjrzeć, jak i czy zmieniły się poglądy danego rozmówcy.

Kolejna istotna część archiwum to wybory, w których Kołobrzeżanie brali udział. Wybory samorządowe, parlamentarne, prezydenckie – wyniki, sondaże, przedwyborcze spotkania i wybrane artykuły prasowe od 2002 roku.

Szczegóły w menu rozwijalnym na górze zakładki.