Kolejny sukces kołobrzeskich Tirlitonek w ogólnopolskim przeglądzie tanecznym

W minioną sobotę, 23 października,  Zespół Piosenki i Tańca Tirlitonki reprezentujący Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu wziął udział w Ogólnopolskim Przeglądzie „Taneczne Pejzaże”.
W konkursie zaprezentowały się wszystkie grupy Tirlitonek, które konkurowały z zespołami z całej Polski.

Swój debiut w przeglądzie odnotowały grupa najmłodsza oraz średnia w choreografiach Martyny Małetko pt. „Tańcz z nami” oraz „Z wiatrem i pod wiatr”, za które zdobyły swoje pierwsze taneczne medale. Dla grupy najstarszej był to kolejny udany start w przeglądzie o randze ogólnopolskiej. Wytańczone przez grupę najstarszą, choreografie Martyny Małetko przy współpracy z Agatą Chimko oraz Marią Dudek, pt. „Nasza epoka” oraz „Sen Marysi” zebrały bardzo dobre opinie i lokaty w przeglądzie.  W przeglądzie choreografię Agaty Chimko pt. „Lato” zatańczyła Martyna Małetko, która za swój występ również została nagrodzona przez jurorów.

Kategoria Inne formy taneczne:
Formacje do lat 8
Grupa najmłodsza za układ „Tańcz z nami” – II miejsce

Mini formacje 10-12 lat
Grupa średnia za układ „Z wiatrem i pod wiatr” – I miejsce

Formacje 12-15 lat
Grupa najstarsza za układ „Sen Marysi” – IV miejsce

Solo powyżej lat 16
Martyna Małetko za układ „Lato” – III miejsce

Kategoria Modern
Formacje powyżej lat 16
Grupa najstarsza za układ „Nasza epoka” – III miejsce

Warto wspomnieć, że grupa najstarsza Zespołu w czerwcu tego roku wzięła również udział w Międzynarodowym Festiwalu Tanecznym on-line „Magic Stars of Budapest”, zdobywając tam I miejsce w kategorii Modern Dance za układy „Sen Marysi” oraz „Przenikanie”.