Poseł Hoc o ważnych zmianach w bonie turystycznym. Dochodzą kolejne aktywności, które będzie można bonem opłacać

Luzowanie obostrzeń to moment, na który czekają wszyscy, branża turystyczna w szczególności. Dla wielu rodzin już powoli myślących o wakacjach dobrą wiadomością jest to, że bon turystyczny, który ma ważność do 31 marca 2022 roku, wzbogacił się o dodatkowe zasady.

Na tym, że bonem turystycznym można będzie opłacać nowe aktywności skorzystają rodzice – bo będą mieli większy wybór, ale i przedsiębiorcy organizujący różne atrakcje, które do bonu będzie można dołączyć. Prezydent RP Andrzej Duda już podpisał nowelizację.

  • Zatem, można realizować jednodniowe wycieczki, które nie obejmują noclegu. Można płacić wielokrotnie do 31 marca 2022 roku, aż do wyczerpania świadczenia. Realizacja nie tylko w hotelach, ale również płacąc za usługi typu: usługi przewodnickie, na przykład na szlakach górskich, przejazdy autokarem, zwiedzanie muzeów, galerii i skansenów, rejsy statkiem, zajęcia rekreacyjne i inne – wylicza kołobrzeski poseł Czesław Hoc.

Do tej pory świadczenie dotyczyło noclegów w obiektach turystycznych oraz imprez turystycznych z minimum jednym noclegiem. Teraz bony będą mogły służyć również do opłacania jednodniowych wycieczek wraz z wszelkimi atrakcjami przewidzianymi przez organizatorów w ramach danej oferty. Warunkiem jest objęcie pakietem minimum dwóch usług.

Jak dotąd, jak podaje portal Money.pl, Polacy nie wykorzystali około 3 mln bonów turystycznych, co przekłada się na 1,5 mld złotych. Z pewnością to się zmieni, kiedy zostanie odmrożona branża turystyczna.

Przypominamy, że bon to 16-cyfrowy numer, który rodzic otrzyma na e-maila lub na telefon w formie sms. Aktywacja bonu następuje przez okazanie tego numeru operatowi turystycznemu podczas rezerwacji pobytu lub przy zakwaterowaniu.

Fot. poglądowe:22612 /Pixabay