Prokuratura wznawia postępowanie w sprawie tzw. „afery wyborczej”

Do Komisji Rewizyjnej  kołobrzeskiej Rady Miasta wpłynęła dziś informacja – postanowienie z prokuratury o podjęciu umorzonego dochodzenia w sprawie tzw. „afery wyborczej”. Pismo, które dziś wpłynęło do Rady, ze względu na ochronę danych osobowych jest dostępne tylko w Biurze Rady do wglądu dla radnych.

  • Nie znamy szczegółów, z jakiego powodu zostało wznowione postępowanie – mówi Maciej Bejnarowicz, szef Komisji Rewizyjnej kołobrzeskiej RM. – Mogę tylko sądzić, że może mieć to związek z pismami, wysyłanymi przez różne postronne osoby, które wskazywały na niepodjęte czynności przez prokuraturę. 

Przypomnijmy, że prokuratura odmówiła również wglądu do akt zarówno przewodniczącemu Komisji, jak i radnemu Jackowi Woźniakowi, który teraz nie kryje zaskoczenia:

  • Jestem lekko zaskoczony, ale cieszę się, bo nie może być tak, że grupa ludzi poświadcza nieprawdę przed urzędem, tylko po to, żeby zwiększyć szanse wyborcze kandydata władzy. To było działanie na szkodę pozostałych kandydatów i całego procesu wyborczego. Przypominam, że kilkanaście lat temu wiele osób dostało zarzuty dokładnie za to samo przewinienie, a były prezydent wyrok za brak nadzoru – komentuje.

Do sprawy wrócimy.