WAP Włocławek – AP Kotwica. Remis na boisku lidera!

Do Włocławka kobieca drużyna Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg pojechała nastawiona na ciężki mecz i te przewidywania spełniły się w stu procentach.

Pierwszą połowę podzielić możemy na dwie części – na początku przeważały zawodniczki WAP-u, później do głosu doszły zawodniczki Akademii. Z obu stron brakowało jednak konkretów, więc na przerwę oba zespoły zeszły z wynikiem 0-0.

Początek drugiej połowy to wyrównany fragment z bezbłędną grą w obronie obu drużyn. W końcu w 57. minucie po prostopadłym podaniu w tempo sam na sam z bramkarką znalazła się schodząca ze skrzydła Natalia Fidos i na tablicy wyświetliła się pierwsza bramka dla Akademii. Prowadzeniem kołobrzeski zespół nie mógł się jednak nacieszyć, bo już 9 minut później mogliśmy zobaczyć mocny strzał wyróżniającej się Sandry Bukowskiej, oddany zza pola karnego. Zasłonięta Klaudia Zaklika za późno zobaczyła piłkę, nie zdążyła z interwencją i zrobił się remis.

W końcówce zawodniczki WAP-u zaatakowały mocniej (przede wszystkim znów groźny strzał z dystansu Bukowskiej), ale Akademia dała radę odeprzeć zmasowany atak. Zawodniczkom z Kołobrzegu zabrakło za to dokładności przy kontratakach i w efekcie musieliśmy trzeba było podzielić się punktami.

WAP WŁOCŁAWEK 1-1 AP KOTWICA KOŁOBRZEG

Bramki:
57′ 0-1 Fidos
66′ 1-1 Bukowska

Skład:
#1 Zaklika – #4 Biskupska, #8 Szczygielska, #18 Wziątek, #11 Włodarczyk, #16 Tabaczyk, #19 Fecycz, #20 Krakowska, #14 Kosakowska, #9 Fidos, #15 Chmielewska

Rezerwowe:
#2 Możdżonek, #6 Szczepańska, #7 Plata, #17 Kowalczuk

AP Kotwica Kołobrzeg