Syrena-Grot Rymań – AP Kotwica – relacja

W niedzielę drużyna Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg udała się do Rymania, by w ramach 3. kolejki koszalińskiej A-Klasy zmierzyć się z miejscową Syreną-Grotem. Znów pod nieobecność Pawła Lenio w pierwszym składzie zagrał Bartek Dmiterczuk i znów wykorzystał swoją szansę, otwierając w 20. minucie wynik spotkania. Drugą bramkę Akademia dołożyła w 37. minucie, kiedy dośrodkowanie Wiktora Kosmali na długi słupek nie zostało przecięte przez żadnego zawodnika i ostatecznie wylądowało w siatce drużyny z Rymania. Mimo kilku dogodnych sytuacji zespołu z Kołobrzegu nie udało się już powiększyć prowadzenia do przerwy. Plan gospodarzy opierał się na kontratakach i mógł okazać się skuteczny – dwa razy dalekie wyjścia Karola Niemkiewicza kasowały akcję w ostatnim momencie.

Od początku drugiej połowy Akademia znów zasadziła się na połowie przeciwnika, który charakternie bronił się przed atakami, aż w końcu w 61. minucie Kuba Szcześniak zza pola karnego strzelił w okno. Minutę później swoją sytuację wykorzystał Michał Michurski i było już w sumie po meczu. Pod koniec spotkania Akademia zdobyła jeszcze trzy bramki – najpierw zaraz po wejściu Mateusz Laskowski dostał prostopadłe podanie i trafił do siatki z ostrego kąta, niedługo później podobną akcję zanotował Konrad Więcek, a strzelanie zakończył znów Michał Michurski, strzałem w okienko.

Akademia zmierzy się w najbliższej kolejce z Grotem Gorawino, a spotkanie odbędzie się w niedzielę o 14:00 na kołobrzeskim Euroboisku.

SYRENA-GROT RYMAŃ 0-7 AP KOTWICA KOŁOBRZEG

Bramki:
20′ 0-1 Dmiterczuk
37′ 0-2 Kosmala
61′ 0-3 Szcześniak
62′ 0-4 Michurski
80′ 0-5 Laskowski
84′ 0-6 Więcek
86′ 0-7 Michurski

Żółta kartka:
Jacuński (AP Kotwica)

Skład:
Niemkiewicz (46′ Kozyra) – Michurski, Kosmala, Basriev (70′ Szymański), Chażyński (80′ Czekierda), Więcek, Pałaszewski, Stępień, Kukielewski, Szcześniak (80′ Laskowski), Dmiterczuk (46′ Jacuński)

Niewykorzystani rezerwowi:
Jusiak, Walasek

AP Kotwica Kołobrzeg