Koszalin na liście ostrzegawczej powiatów z najwyższym przyrostem zakażeń

Dziś, tj. w czwartek, 20 sierpnia Ministerstwo Zdrowia umieściło Koszalin na liście ostrzegawczej powiatów z najwyższym przyrostem zakażeń koronawirusem. Oznacza to, że miasto może wkrótce znaleźć się w tzw. żółtej strefie zagrożenia COVID 19, bo liczba zakażeń w mieście niebezpiecznie wzrosła.

  • Apeluję, żeby nie lekceważyć zasad obowiązujących podczas pandemii – mówi prezydent Piotr Jedliński. – Zakrywajmy usta i nos, zachowujmy bezpieczny dystans, myjmy często ręce. To podstawowe zasady, które poprawiają nasze bezpieczeństwo w tych trudnych czasach. Powtarzam: nie lekceważmy zagrożenia, wirus cały czas jest niebezpieczny.

O sprawie poinformował rzecznik prasowy koszalińskiego magistratu na portalu społecznościowym. Jak dodaje,  na razie w Koszalinie obowiązują ogólne zasady funkcjonowania, nie ma dodatkowych obostrzeń obowiązujących w tzw. strefach żółtych lub czerwonych. Ostrzeżenie Ministerstwa Zdrowia oznacza jednak, że jeśli nie zostaną zachowane zasady bezpieczeństwa, może do tego dojść.

źródło grafiki: rzecznik prasowy UM Koszalin