Patrole piesze w miejscach szczególnie zagrożonych

Każdego dnia kołobrzescy policjanci dbają o bezpieczeństwo na terenie naszego miasta i powiatu. Wśród funkcjonariuszy znajdują się również przewodnicy psów służbowych, którzy pełnią służbę wraz z czworonożnymi stróżami prawa. Patrole piesze można zobaczyć przede wszystkim w rejonie uzdrowisk, gdzie kontrolowane są miejsca grających w tzw. trzy kubki.

Mundurowi wspólnie ze swoimi czworonożnymi „funkcjonariuszami” pełnią służbę patrolowo-interwencyjną na terenie naszego miasta i powiatu. Policjanci reagują na wszelkie przejawy łamania prawa i interweniują wobec sprawców przestępstw i wykroczeń.

Policjanci wraz z czworonogami kierowani są w miejsca zagrożone tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. Patrolują również miejsca, które mieszkańcy zgłosili za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W strukturach Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu obecnie pracują 4 psy. Specjalizują się one w różnych dziedzinach, między innymi w wykrywaniu środków odurzających.

Fot. KPP Kołobrzeg