Zebranie Rady Powiatowej Platformy Obywatelskiej w Kołobrzegu przełożone

Jak informowaliśmy w piątkowym artykule pt. Tomasz Tamborski pełniącym obowiązki przewodniczącego PO w Kołobrzegu? Według statutu to możliwe planowane na dziś zebranie Rady Powiatowej Platformy Obywatelskiej oraz Zarządu tej partii, nie odbędzie się. Ze względów epidemiologicznych zostaje przełożone na koniec sierpnia. Jak poinformował nas poseł Marek Hok, dobrowolnie zrobił testy na obecność koronawirusa, które okazały się na szczęście negatywne w przypadku obu parlamentarzystów – przypomnijmy, że senator Janusz Gromek również został przebadany, jak i większość senatorów, ze względu na możliwy kontakt z zarażonym senatorem Janem Libickim. Tymczasem dziś już wiadomo, że łącznie u trzech senatorów testy dały pozytywny wynik.

Przełożenie terminu ma również nieoficjalny powód: najprawdopodobniej ze względu na środek sezonu wakacyjnego nie udałoby się zebrać wymaganego kworum.

  • Jednak poza przesunięciem terminu nic się nie zmienia – zastrzega poseł M. Hok.

Zatem na wybór nowego pełniącego obowiązki przewodniczącego przyjdzie nam jeszcze poczekać najwcześniej do końca sierpnia.

Fot. główne: Małgorzata Abramowicz