Czy prezydent agitowała na terenie Urzędu? Zdecydowanie nie ma na to dowodów

Dziś rano prezydent miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska zamieściła na swoim prywatnym profilu film, w którym zachęca do głosowania w najbliższą niedzielę na Rafała Trzaskowskiego.

  • Wybór Rafała Trzaskowskiego to wybór za demokracją i za wolnością. Jestem przekonana, że Rafał Trzaskowski jako Prezydent RP będzie dbał o Polskę sprawiedliwą i solidarną, o Polskę, która będzie domem dla wszystkich, dlatego w pełni popieram jego kandydaturę – mówiła prezydent.

Nie ma w tym nic dziwnego, że prezydent z PO popiera kandydata tej samej formacji politycznej. Czytelników jednak zainteresowała ścianka z logo, na tle której filmowana była prezydent, a która jak wiadomo zasadniczo stoi w Urzędzie. Otrzymaliśmy na skrzynce redakcyjnej zapytanie, czy prezydent agitowała politycznie na terenie Urzędu Miasta – co, jak wiadomo, jest niezgodne  z przepisami. Sprawdziliśmy tę sytuację. Rzecznik prasowy prezydent miasta Michał Kujaczyński wyjaśnił, że nie ma mowy o agitacji na terenie Urzędu między innymi dlatego, że film ten ukazał się na prywatnym profilu prezydent w portalu społecznościowym, był ponadto realizowany w wolnym czasie prezydent. Warto dodać, że na filmie żadne inne otoczenie poza ścianką nie jest widoczne.

  • Po zgłoszeniu mieszkańców interweniowałem w Urzędzie Miasta, zweryfikowałem tę sprawę w Urzędzie Miasta i nie ma żadnych dowodów na to, że prezydent nagrywała ten filmik w dniu, w którym on się ukazał – mówił Jacek Woźniak, do którego również takie sygnały, jak się okazało, dotarły.

Na zakończenie maratonu wyborczego warto w tym miejscu dodać życzenie, abyśmy nie mieli większych problemów i jak najwięcej o tego typu sprawach mogli dla Państwa pisać po 12 lipca 😉 Kandydatom życzymy odpoczynku, zachowania ciszy wyborczej, a Państwu wyborów zgodnych z własnym z sumieniem życzymy dziś najbardziej.