Adam Małysz informuje o zarażeniu koronawirusem. „Dbajcie o siebie” – przestrzega

Adam Małysz – osoba, której nikomu przedstawiać bliżej nie trzeba, za pośrednictwem swojego Facebooka poinformował, że wynik testu na COVID-19 okazał się pozytywny. Choroba przebiega bezobjawowo, i wraz z nim mamy nadzieję, że taka będzie. Chce jednocześnie przestrzec wszystkich:

  • Witajcie kochani. Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia. Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności.
    Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie. 
 Post ten spotkał się z ogromem życzliwych wpisów i życzeń zdrowia. Dołączamy się do nich.
(screenshot z profilu Adama Małysza)