Zakończenie klas maturalnych w ZS im. H. Sienkiewicza (foto, wideo)

Co roku o tej porze roku maturzyści kończą rok szkolny. Po majowym weekendzie przystępowali do matur. W tym roku szkoły swoich abiturientów były zmuszone pożegnać inaczej. Niespodziankę przygotował m.in.  kołobrzeski Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza: nad drzwiami zawisł baner, w którym nauczyciele zapewniali maturzystów o swoich wsparciu.

  • Drodzy maturzyści. Jestem przekonana, że po tym trudnym czasie pandemii spotkamy się, aby przeżyć pożegnanie we właściwy sposób. Dzisiaj w imieniu swoim i wszystkich nauczycieli kieruję do was słowa wsparcia, gorącego wsparcia. Jesteśmy z wami. Ten baner będzie czekał na was, aż będziecie mogli przyjść i napisać egzamin maturalny. Słowa na tym banerze będą wciąż aktualne. Jesteśmy z Wami, wspieramy was, kochamy was i przesyłamy ogrom pozytywnej energii – mówiła dyrektor Katarzyna Karaźniewicz – Deczyńska.

Jak wiemy po dzisiejszej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, tegoroczna matura rozpocznie się 8 czerwca. Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie będzie części ustnej, będą to tylko egzaminy pisemne. Przewidziany jest także egzamin dodatkowy dla osób, którym nie pozwolą wyjątkowe warunki czy kondycja zdrowotna. Będzie to na początku lipca. Poprawki egzaminów maturalnych planowane są na początek września.

 

Fot: Małgorzata Abramowicz