Prezydent miasta Kołobrzeg o aktualnej sytuacji (wideo)

Prezydent po raz kolejny przekazała mieszkańcom informacje na temat aktualnej sytuacji. Co nowe rozporządzenie oznacza w praktyce, jak będzie wyglądało na terenie miasta?

  • Chciałabym prosić, by państwo nie przemieszczali się rowerem, nie korzystali z parków i promenad – zaznaczyła prezydent.

Straż miejska pozostaje w dyspozycji policji, razem z policją będzie dokonywała kontroli. Będą one prowadzone systematyczne. Osoby łamiące rozporządzenia podlegają pod kodeks wykroczeń, grożą za to mandaty za nieprzestrzeganie przepisów. Odnośnie ogródków działkowych prezydent zaznaczyła, że można się przemieszczać, można wykonywać prace gospodarcze, ale nie oznacza to, że można robić spotkania czy grille.

Praca Urzędu Miasta również będzie ograniczona, spółki miejskie pracują bez zakłóceń. Prezydent zwróciła uwagę, że przepisy pozwalają na to, żeby kierowca odmówił wejścia osobie, jeśli przewozi już 15 osób. Prezydent zaapelowała również do osób objętych kwarantanną, by te osoby wyrzucały śmieci w osobnych workach.

Od dziś obowiązuje również zawieszenie roweru miejskiego. Prezydent zwróciła uwagę również na to, że od kilku dni zmienił się sposób wykonywania zadań w zakresie nauczania zdalnego.

  • Dotarło do nas, że nie wszyscy mają warunki do tego, a przypomnę, że jest to obowiązek. Dlatego też podjęliśmy decyzję, że tablety zostaną zakupione i wypożyczane uczniom kołobrzeskich szkół. Chcemy doprowadzić do tego, by każdy uczeń miał odpowiednie warunki – dodała.

Prezydent odpowiedziała również na pytania dziennikarzy – mówiła m.in. o terminie wyborów. Szczegóły w materiale wideo, który za chwilę powinien być dostępny na kanale YT Urzędu Miasta.