Znikająca godzina podczas biegu w Koszalinie

Przebiegasz kolejne kilometry, a czas się cofa…. Jak to możliwe? Jedynie podczas udziału w biegu „Nocna Ściema”, który odbędzie się w tym roku w nocy z 26 na 27 października br. w Koszalinie. Wydarzenie wspiera Pomorze Zachodnie.

„Nocna Ściema 2019” to bieg głównymi ulicami Koszalina na dystansie maratonu oraz półmaratonu. Odbywa się wtedy, gdy czas letni ustępuje czasowi zimowemu. Zawodnicy startują punktualnie o godzinie 2 w nocy, a o 3 cofają zegarki o godzinę. Czynność ta wykonana w trakcie sportowej rywalizacji daje okazję do osiągnięcia nieprawdopodobnych rezultatów. Te „ściemniane” wyniki mogą być lepsze od światowych rekordów.

Biegacze, w zależności od wybranego dystansu, do pokonania będą mieć 3 lub 6 pętli o długości ok. 7 kilometrów. Do tej pory najlepszy wynik w maratonie „Nocnej Ściemy” to 1h 32, a w półmaratonie 8 min 30.

To już 9. edycja imprezy, która zdobywa coraz szersze grono entuzjastów. W tym roku udział w biegu weźmie ok. 1000 zawodników.

Organizatorem „Nocnej Ściemy” jest Stowarzyszenie Sport, rekreacja i wolontariat „SFX” z Koszalina. Więcej szczegółów związanych z wydarzeniem dostępnych na stronie www.nocnasciema.com