Medal, nagrody, pasowania i akademie z okazji Dnia Edukacji Narodowej (foto)

Już w poniedziałek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wręczane są odznaczenia, nagrody i medale nauczycielom ze wszystkich jednostek oświatowych miasta i powiatu.

Jeszcze wczoraj, tj. 10 października 2019 roku w Kuratorium Oświaty w Koszalinie Joanna Szymańska – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego “Okruszek” otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej – polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej. Radna Powiatu Kołobrzeskiego Barbara Aściukiewicz otrzymała Nagrodę Kuratora Oświaty.

Dziś w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich oraz w Zespole Szkół Nr 1 im. H.Sienkiewicza odbyły się akademie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W ramach uroczystości Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski wraz z dyrektorami szkół wręczali nagrody dla nauczycieli oraz pracowników placówek. Odbyły się także pasowania uczniów klas pierwszych.

Dzień Edukacji Narodowej jest dniem szczególnym dla wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Ja również ze wzruszeniem wspominam lata pracy jako belfer. Bycie dobrym nauczycielem i wychowawcą wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale również, a może nawet przede wszystkim, zaangażowania i chęci współpracy z młodym pokoleniem, otwartości na nowe wyzwania. Dziękuję wszystkim, którzy pracują dla kołobrzeskiej oświaty, uczą nasze dzieci i pokazują im jak piękny jest świat dookoła nas

  • mówiła prezydent miasta Anna Mieczkowska nawiązując do uroczystej gali, która miała miejsce w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.  W czasie tej uroczystości nagrodzono kołobrzeskich nauczycieli szkół podstawowych oraz przedszkoli.  Stanisław Wziątek uhonorował Barbarę Wiśniewską, nauczycielkę i wieloletnią Przewodniczącą Związku Nauczycielstwa Polskiego Złotą Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego.

Fot.: Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu, FP Prezydent Miasta Anny Mieczkowskiej, SOSW Okruszek i Stanisława Wziątka

 

Dodaj komentarz