Kołobrzeska Strefa Młodzieży zaprasza do współpracy. Jaki koncert chcecie następny?

Kołobrzeska młodzież ma dużą szansę na to, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich rówieśników i zorganizować w Kołobrzegu wolny czas tak, jak tego chce większość z nich. W tym właśnie celu, pod nadzorem Kamila Czarnieckiego, powstała Kołobrzeska Strefa Młodzieży, którą koordynuje Kuba Czekalski. Wszystkich można znaleźć na portalu Faceboook pod nazwą „Strefa Młodzieży”. Tam już padają propozycje, co po koncercie O.S.T.R ma być w następnej kolejności. Proponuje się m.in. Festiwal Rapu, wydarzenie z muzyką elektroniczną i różnymi podgatunkami. Młodzież zgłasza, że chętnie by widziała takich wykonawców jak np. Borixon, Sobota, Kaczor, Peja – który zresztą wystąpi w klubokawiarni Centrala w dniu 19. października. Młodzież spotyka się nie tylko wirtualnie. W każdą środę do Regionalnego Centrum Kultury o godz. 18.30 zapraszają każdego, kto chciałby uczestniczyć w różnych wydarzeniach lub porozmawiać o tym, czego oczekuje, nad czym trzeba popracować.

Duży koncert planowany jest na pewno dwa razy w roku, a będziemy dążyć do tego, by przynajmniej co kwartał – mówi Anna Mieczkowska, prezydent miasta Kołobrzeg. – Cieszy aktywność młodych ludzi; cieszy, że chcą coś zrobić dla swojej grupy wiekowej. Oni cieszą się, że wreszcie ktoś zwraca uwagę na ich potrzeby

-dodaje prezydent. Grupa inicjatywna liczy na razie 13 osób. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na ich profil na FB (@strefamlodziezy), by wspólnie uczestniczyli w propozycjach i pracach Kołobrzeskiej Strefy Młodzieży.