Odblaski dla mieszkańców

W poniedziałek 7 października 2019 roku Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski przekazał na ręce Komendanta Powiatowej Policji w Kołobrzegu mł. insp. Dariusza Hoca zawieszki i opaski odblaskowe dla mieszkańców naszego powiatu.

Z początkiem jesieni wznowiona zostaje akcja „Odbierz odblask. Bądź widoczny na drodze”.  Na mieszkańców naszego powiatu czeka 4 tysiące darmowych odblasków do odbioru. Serdecznie zapraszamy.

Zeszłoroczna akcja cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, że w tym roku zakupiliśmy 3 tysiące zawieszek i 3 tysiące opasek odblaskowych. 2 tysiące odblasków kolejny raz przekazujemy Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu, w ramach wspólnej akcji i działań prewencyjnych, mających na celu poprawę bezpieczeństwa, szczególnie najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz seniorów. Będą rozdawane przez policjantów w szkołach oraz w czasie różnych debat i akcji. Natomiast 4 tysiące sztuk czeka do odbioru w Kancelarii Ogólnej (pokój nr 3) Starostwa Powiatowego przy Placu Ratuszowym 1.

mówi Starosta Tomasz Tamborski.

Koszt zakupu odblasków to kwota 6 000 złotych.

Fot. Starostwo Powiatowe Kołobrzeg