2019: Strefa Wyborcy zaprasza do wspólnych rozmów. Kandydaci czekają na mieszkańców.

Podobnie jak rok temu Strefa Mieszkańca, tak i teraz, na tydzień przed kolejnymi wyborami, w samym centrum miasta Kołobrzeg uruchomiona została strefa wyborcy. To miejsce, w którym poseł Marek Hok ubiegający się o kolejną kadencję, a także Janusz Gromek startujący do Senatu, będą chcieli rozmawiać z mieszkańcami przez najbliższy tydzień. 

Chcemy państwu przedstawić punkt, który mamy tu, za plecami. Rok temu to była strefa mieszkańca, dziś jest to strefa wyborów do sejmu, senatu. Chcemy by w ostatnim tygodniu to miejsce służyło nam wszystkim

-mówił poseł Marek Hok. To tutaj codziennie każdy zainteresowany może przyjść i porozmawiać o sprawach, które dla niego wydają się ważne i które zarówno poseł Marek Hok jak i Janusz Gromek mogą dla regionu lub najbliższego otoczenia zrobić.

W strefie postawiona jest tablica, z wypisanymi 5 punktami dla Kołobrzegu, tak zwana „Piątka dla Kołobrzegu”.

Nie jest to katalog zamknięty, dlatego zapraszamy każdego, kto interesuje się miastem, byśmy mogli rozmawiać. Wskazujcie punkty, które możemy razem rozwijać, wskazywać pani prezydent, staroście.

-mówił poseł Marek Hok i jak dodał, te punkty powstały w wyniku setek rozmów, które obaj kandydaci przeprowadzili z mieszkańcami. Przypomnijmy, że są tu wypisane punkty dotyczące m.in. komunikacji, miejsc spędzania wolnego czasu, a także ochrony zdrowia. Zarówno poseł, jak i były prezydent miasta zapraszali mieszkańców do wspólnego uzupełniania tych punktów.

Do piątku, do ciszy wyborczej może się okazać, że ta tablica jest zbyt mała, że trzeba będzie ją zwiększyć. Chciałbym, byśmy byli tu aktywni

-mówił poseł.

Codziennie przez tydzień zarówno Marek Hok, jak i Janusz Gromek, będą czekali na mieszkańców przez godzinę od 15.30 do 16.30. Janusz Gromek podkreślał, że jest to też program dla Polski i całego regionu.

To miejsce jest szczęśliwe – dodał były prezydent miasta, wskazując na umiejscowienie Strefy Wyborcy. – Rok temu nasza grupa miała to miejsce, a dziś nasza kandydatka jest prezydentem.

Więcej w materiale wideo.