8.Kołobrzeg Suspense Film Festival: Andrzej Grabowski

W ramach Międzynarodowego Suspense Film Festival w Kołobrzegu na tarasie Marine Hotel***** z widzami spotkał się Andrzej Grabowski, który na gali otwarcia Festiwalu uhonorowany został nagrodą Ikona Polskiego Kina. Pytany głównie o serial „Świat według Kiepskich”, w którym od 20 lat gra rolę Ferdka, uchylił też rąbka tajemnicy dotyczącej najgorętszej premiery nadchodzącej jesieni, czyli filmu „Polityka” Patryka Vegi.

W najnowszym filmie Vegi zagra Prezesa.

  • Nie znam aktora w Polsce, który odrzuciłby tę rolę, bo to jest bardzo ciekawa postać – powiedział. Zdradził tajniki charakteryzacji: – Dostałem ciemne soczewki, tupecik, a żeby uzyskać „prezesowską” wargę, w usta włożyłem sobie tampony dentystyczne. Jestem znacznie wyższy, więc w scenach, kiedy nie siedziałem za biurkiem, ludzie mnie otaczający stali na podwyższeniu, a w dalszych planach i od tyłu zastępował mnie niższy ode mnie dubler. Jak się grało Prezesa? – Sam jeszcze nie wiem, nie widziałem swoich scen, bo nie lubię się oglądać. Bardzo jestem ciekawy, premiera na początku września.

Aktor podkreślił, że wiele zawdzięcza Vedze, bo to właśnie on, powierzając mu rolę Gebelsa w serialu „PitBull”, pomógł zerwać z wizerunkiem Ferdka i pokazać zupełnie inną twarz.